Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 11:53
 
Sandıklı Zabıta ekipleri uyuşturucu bilgilendirme belgesi dağıttı
Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Sandıklı'da faaliyet gösteren esnaflara bildiri dağıtıldı
ASAYİŞ Haberi


Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Sandıklı'da faaliyet gösteren esnaflara, son zamanlarda Sandıklı'da meydana gelen uyuşturucu madde kullanımının artması ve buna bağlı olarak gençlerimizin hayati tehlike içerisinde olmalarından dolayı bir bilgilendirme belgesi dağıtıldı.

 

Buna göre; Çocukları ve gençleri bekleyen yeni tehlike çakmak gazı bağımlılığın, ani ölümlere yol açması bunun yanı sıra diğer kimyevi maddelere göre daha çabuk bulunabilir olmasından dolayı, Afyonkarahisar Valiliği tarafından 2017/2 sayılı karara göre 18 yaşından küçüklere her türlü kimyevi, uyuşturucu, veya psikotorop maddeler ile uçucu madde olarak tanımlanan (bally,tiner vb) yapıştırıcı veya boya çözücü olarak kullanılan kimyevi uyuşturucu maddeler ve tütün mamullerin bunun yanı sıra alkollü içeceklerin satışının yasaklanması ile bilgi verildi.

 

Bunlara bağlı olarak ilgili yasalara istinaden 5442 sayılı İl İdaresi kanunun 66. Maddesi uyarınca karara uymayanlar ve yerine getirilmesi aykırı davrananlar veya zorluk çıkaranlar hakkında 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. Maddesi uyarınca idari işlem uygulanacağını ilgilere Zabıta Müdürlüğü tarafından tebliğ edildi.

Kaynak: (AKH) - Afyon Kent Haber Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: sandıklıhaber, afyonhaber, afyon haber
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı