Haber Detayı
08 Mart 2017 - Çarşamba 21:18
 
KAZAKİSTAN´DAN İŞADAMLARIMIZA DAVET
Kazakistan'daki yatırım olanaklarını Afyonkarahisar'daki yatırımcılara tanıtmak için ilimize gelen Kazakistan Cumhuriyeti Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı Türkiye Temsilcisi Nuriddin Amankul, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.
BELEDİYELER Haberi


                Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü aracılığıyla ilimize gelen Nuriddin Amankul'a ziyareti sırasında, Danışmanı Giray Gayretli ile Çimkent Eyalet Valisi Canseyit Tüymebayev'in Danışmanı Sezai Turan eşlik etti. Afyonkarahisar OSB  Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette, Kazakistan'daki yatırım imkanlarını anlatan Amankul, konsolosluk bünyesinde yeni açılan Kaznex Invest ile daha da güçlendiklerini ve bu bağlamda ülkelerine doğrudan yatırımcı çekmek istediklerini söyledi.

                AMANKUL: "ÜLKEMİZE GELİN YATIRIM OLANAKLARINI GÖRÜN"

                İki ülke arasında, sadece ekonomik değil, manevi ilişkiler ve değerler olduğunu ifade eden Nuriddin Amankul, bu ziyaretin ikili ilişkilerin devamlılığı açısından somut bir adım olduğunu kaydetti. Bu ilişkileri daha da ileriye götürmek istediklerini dile getiren Amankul, Afyonkarahisar'daki işadamlarını, yatırım olanaklarını görmek üzere Kazakistan'a davet etti. Amankul'un bu davetine olumlu yanıt veren OSB  Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay da Başkan Burhanettin Çoban'ın başkanlığında ve OSB'nin önderliğinde, Nisan ayı sonunda ilimizden bir grup işadamının Kazakistan'a iş seyahatinde bulunacağını söyledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: KAZAKİSTAN´DAN, İŞADAMLARIMIZA, DAVET, , , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı