Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 10:46
 
İngiltere ve İngiltere dil okulları
Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya Adası’nda yer alan İngiltere, Birleşik Krallık’ı meydana getiren 4 ülkeden en büyüğüdür.
EĞİTİM Haberi


Köklü bir geçmişi, zengin kültürü ve yaşam kalitesi son derece yüksek olan ülke, Avrupa’nın yakın olmasının da etkisiyle gelişmiş bir yapıya sahiptir. Londra ve Oxford kentleri başta olmak üzere ülkenin diğer tüm kentlerinde alt yapı sorunu bulunmamakta, ulaşım imkanları geniş ve ülkenin ekonomisi dünya ülkelerine göre ileri seviyededir. Eğitim alanında önemli bir yere sahip olan ülke, sahip olduğu üniversite ve dil okulları ile dünyanın her yerinden öğrencileri kendine çekmektedir. Uluslararası öğrencilere sunulan haklar ve yaşam değerleri, ülke vatandaşları ile eşit seviyededir. Her öğrencinin kendi bütçesine göre bir üniversite veya dil okulu tercihi yapabileceği çok sayıda kurumunun olması, ülkenin eğitim alanında daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir. 12,000 civarında dil okuluna sahip olan ülkede, yaklaşık 10.000 kadar dil okulu British Council tarafından onaylanmıştır. Bazı okullar da English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilmektedir. İngiltere dil okulları arasında tercih yaparken çoğunluğunun onaylanmış olmasına karşın yine de onaylı olup olmadığını kontrol etmek ve araştırmak İngilizce dil eğitimi için önemli bir araştırma sayılmaktadır. Burada eğitim gören öğrenciler, sadece eğitim alanında değil, ülkenin diğer değerlerini de yaşama fırsatı elde etmektedir, bu da daha gelişmiş bir eğitim sistemi ile kaliteli yaşamı bir arada tutmak için yeterli gelmektedir.

 

İngiltere’de konaklama seçenekleri

 

Bir ülkede eğitim almak veya herhangi bir nedenden dolayı yerleşmek için konaklama seçeneklerini iyi araştırmak gerekiyor. İngiltere’de okul okuyan kişiler için fazlasıyla seçenek bulunmaktadır. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, pansiyonda konaklama, ev kiralamak veya oda kiralamak gibi seçenekler mevcuttur. Ancak bunların her birini ayrı değerlendirmek ve gözlemlemek gerekiyor. Yurtlar, genellikle okul denetimi ve devlet denetimi altında oldukları için hem daha temiz hem de daha güvenilir yerlerdir. Aile yanı konaklama seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek olup aileye bağlı olarak rahat olabilir veya olmayabilir. Daha önce bir ailenin yanında kalmış birinden fikir edinmek en doğrusu olacaktır. Ev kiralamak veya oda kiralamak gibi seçeneklerin de bulunduğu İngiltere’de belki de en çok dikkat edilmesi gereken detaydır. Ev kiralamak kolay olsa da beklediğiniz veya hayal ettiğiniz gibi bir eve denk gelemeyebilirsiniz, kiralık evler genellik bakımsız olabiliyor ve bu da ek bir masraf yapmanıza neden olabilir. Oda kiralama işi ev kiralamadan biraz daha zordur. Nedeni ise ortak kullanılan banyo, tuvalet veya mutfağın size göre olmayabilir olmasıdır. Neticede dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin bir arada kaldığı ve ortak kullanım alanlarının olduğu bir yerden çok da bir şey beklememek gerek. Ama İngiltere dil okulları tercihi için en güzel konaklama seçeneğinin oda olduğunu düşünüyorsanız da tavsiyemiz ensuite odalarda kalmanızdır.

 

Planınızı doğru yapın

 

İngiltere’de dil eğitimi veya üniversite eğitimi almadan önce kalacağınız yer, gideceğiniz şehir ve tercih edeceğiniz okul ile ilgili detaylı bilgi almanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz en doğrusu olacaktır. Tüm bu bilgilere ulaşmak ve tercihinizi doğru şekilde yapmak için sitemizin ilgili bölümlerini inceleyebilir, İngiltere dil okulları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kariyere giden yolu doğru belirlemek için yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan da bilgi edinebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için https://www.bogaziciedu.com/ingiltere-dil-okullari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: İngiltere, ve, İngiltere, dil, okulları,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AFYONLU BAŞARILI ÖĞRENCİLER, TOBB ETÜ’YÜ ZİYARET ETTİ
NEFS’İN DEĞİL NEFESİN - Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
MUHTEŞEMSİN AKÜ !! Hukuk'ta Türkiye’de üçüncü !!
HAYIRLI OLSUN !! AKÜ İLE PTT ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
ÖĞRENCİLER MASAL PARKI VE AKARÇAY'I GEZDİLER
Çöpe Atılan Ders Kitapları Yüzünden 300 Bin Ağaç Kesiliyor (HER YIL)
Zeka Testi Nasıl Yapılır ?
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU - "Ömrümün Besmelesi"
ŞEHİT GÖKHAN OSMAN KARADUMAN KÜTÜPHANESİ’NE KİTAPLARINIZI BEKLİYORUZ !!
SEN DE OKU İLE OKUMA MUTLULUĞU
ÖZEL BAHÇEŞEHİR UĞUR OKULLARI ÖĞRETMENLERİNDEN AEV’E SMS DESTEĞİ
İstanbul’daki Proje Yarışmasına Afyonkarahisar damgası
Ankara Kız Öğrenci Yurdu
Çayırbağ İlkokulu akıl zeka oyunları sınıfı açıldı !!
Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU - HER İMKÂN İMTİHANDIR
"ÇOCUKLARIN DÜNYALARINA DOKUNMAK İSTEDİK"
Veri Analitiği Kolay Analiz Sağlar
AFYON'DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI
ÇOBANLAR’A GÖNÜLÜLÜK HAREKETİ
AYŞEGÜL ARSOY İLKOKULU’NDA OKUMA BAYRAMI
TOKMAN: SONUÇTAN MEMNUNUZ
ÇAĞIN ŞİFRELERİ - Muhammed Rıdvan SADIKOĞLU
DEV PROJENİN SINAVI YAPILDI
7. Ufka Yolculuk Afyon İl Ödülleri Verildi
YILIN İLK UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI
YERYÜZÜNÜN HAKKINI VERMEDEN GÖKYÜZÜNE EL AÇMAK!
EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ SEÇME SINAVINA HAZIRLIK DENEME SINAVI
KALBİMİZİN TERAZİSİ BOZULDU ! Muhammed Rıdvan Sadıkoğlu
2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı
“O” BİLE “BİLMİYORUM” DEMİŞTİ
EĞİTİM BİR-SEN ŞUHUT İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMİ
MİNİKLER, 18 MART ŞEHİTLERİNİ, BÜYÜK TAARRUZ'UN BAŞLADIĞI KOCATEPE'DE KUTLADI
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı