Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 13:44
 
Afyonkarahisar İşkur'dan Roman vatandaşlarımıza Sepet Örme Kursu
Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Dinar Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Sepet Örücülüğü’ kursunun açılışı Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürü Ahmet KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, Dinar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gültekin Koçer, Dinar SYDV Müdürü İrfan Yüksel, mahalle muhtarları , kursiyerler ve vatandaşların da katılımı ile gerçekleştirildi.
RESMİ İLAN Haberi


Toplamda 115 kursiyerin eğitim aldığı sepet örücülüğü, yanında Halı Dokuyucu (El Tezgahı), Dekoratif Ahşap Süslemeci, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Makine Nakışçısı kurslarının da açılışını yaptıktan sonra kursiyerleri ziyaret eden Milletvekili Özkaya ve İŞKUR İl Müdürü KARAKAYA burada kursiyerlerin yaptığı el emeği ürünleri yakından inceledi. Sepet Örücülüğü kurslarında hazırlanan ürünlerin en iyi şekilde satışının yapılması gerektiğini belirten Özkaya burada Roman vatandaşlarımızın yanında olduklarını, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan kurs ve teşviklerle de destekleyeceklerini belirtti.

 

İŞKUR İl Müdürü KARAKAYA ise, kursiyerlerin geleneksel el sanatları arasında yer alan sepet örmenin inceliklerini öğrendiğini belirterek, "Böylelikle, gelir elde edebilecekleri bir mesleğe sahip olacaklar. Kurs süresince kurs eğitici giderleri, kurs için gerekli malzeme giderleri ile kursiyer zaruri giderleri ve GSS primleri İŞKUR tarafından karşılanacağını, diğer açılacak olan kurslara da İşkur İl Müdürlüğü ve Dinar Hizmet noktasından bireysel başvurularda bulunabileceğini’ ’söyledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisar, İşkur'dan, Roman, vatandaşlarımıza, Sepet, Örme, Kursu,
Haber Videosu
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı