Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:46
 
AFYONKARAHİSAR´DAN TANITIM ATAĞI
BEKLE İSTANBUL, TERMALİN MERMERİN ZAFERİN VE LEZZETİN BAŞKENTİ AFYON GELİYOR
BELEDİYELER Haberi


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun destekleriyle Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu'nun öncülüğü ve Afyonkarahisar Belediyesi ile birlikte altı kurumun işbirliğinde 6-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da "Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri" etkinliği düzenlenecek.

                İstanbul'da yaşayan tüm Afyonkarahisarlılar'ı bir araya getirecek, minimum 2.5 milyon kişinin katılımı beklenen dev etkinlik öncesi, Budan Termal Otel'de tanıtım ve bilgilendirmeye yönelik basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu (MADEF) Başkanı Ercan Köseer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak ve MADEF Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

                BAKAN EROĞLU ÇOK BÜYÜK DESTEK VERDİ

                Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı'nda 5 gün süreyle düzenlenecek etkinlikte, ilimizin yöresel değerlerini, kültürünü, mermerini, termalini ve tüm lezzetlerini tanıtacaklarını söyledi. Ankara'da 8-10 yıldır Ege Tanıtım Günleri adı altında ilimizin de aralarında bulunduğu Ege illerinin tanıtımı yapıldığını hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban, "İstanbul'da yapacağımız bu tanıtım etkinliği, Ankara'daki etkinliklere oranla daha büyük ve kapsamlı olacak. Kaldı ki İstanbul'da şimdiye kadar Feshane'de çeşitli illerin kimi bir defa kimi birden fazla olmak üzere tanıtım günleri yapıldı. Gerek İstanbul'daki hemşehrilerimiz gerekse de bizler, ilimizin de burada tanıtımı için gayret gösteriyorduk. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Bey de bu konuda yetkililere çok ciddi şekilde talimatlar verdi. Geçen yıl yapılması planlanmıştı ama hain 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle yapılamadı. İnşallah bu yıl 6-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahil Orhangazi Parkı'nda tanıtım etkinliğimizi yapacağız" dedi.

                "AFYONKARAHİSAR HEPİMİZİN ORTAK TOPRAĞI"

                Etkinliğin hem ülkemize hem de Afyonkarahisar'a güzellikler getirmesini dileyen Başkan Çoban, "Afyonkarahisar, partisi, düşüncesi, ilçesi, beldesi ve köyü ne olursa hepimizin ortak toprağı. Dolayısıyla Afyonumuzun, 14 bin kilometrekare yüzölçümüyle her bir metrekaresinin İstanbul'da tanıtılması hem şehrimize hem de bizlere büyük katkı sağlayacak. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Üniversitemiz ve Esnaf Sanatkarlar Odamız bu etkinlikte her türlü desteği verecekler. İnşallah yeni valimizin gelmesiyle 18 ilçe kaymakamımız ve tüm belediye başkanlarımızın katımıyla Kültür Turizm Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, destek veren kurumlarımızın da katılımıyla yeniden bir toplantı yapılacak. Ben şimdiden etkinliğimizin hayırlı olmasını diliyor, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu başta olmak üzere, Afyonkarahisar Marmara Dernekleri Federasyonu'na, destek veren kurumlarımıza, ilçe kaymaklarımıza ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

                2,5 MİLYON KİŞİNİN KATILIMI BEKLENİYOR

                Afyonkarahisar MADEF Başkanı Ercan Köseer ise Afyonkarahisar MADEF'in kuruluş amacı ve faaliyetleriyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra etkinliğin detaylarını anlattı. Etkinliğin ana temasının "Termalin Mermerin Zaferin ve Lezzetin Başkenti İstanbul'a Geliyor" şeklinde planlandığını kaydeden Ercan Köseer, Maltepe Sahil Orhangazi Parkı'nda 26 bin metrekarelik alanında kurulacak modüller stantlarda, Afyonkarahisarlı firmaların yanı sıra ülke genelinde kurumsal marka kimliğine kavuşmuş birçok firmanın tanıtım ve satış imkanı bulacağını söyledi. Etkinlik boyunca, çocuk oyun gösterileri ve kültürel faaliyetler ile Süheyl-Behzat Uygur, Ferhat Göçer, Simge Sayın, Özgün, Kutsi ve Ege gibi ünlü sanatçıların sahne alacağı konser programları düzenleneceğini belirten Köseer, görsel ve işitsel medyayı içeren 10 günlük PR çalışması da yaptıklarını ifade etti. Stantlarla ilgili teknik bilgiler de veren Köseer, etkinliğe minimum 2,5 milyon kişinin katılımını beklediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR´DAN, TANITIM, ATAĞI, , , , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
2.Lig Beyaz Grup
Afyon Nöbetçi Eczaneler
Afyonkarahisar Merkez Nöbetçi Eczaneleri
Anketler
Afyon Voleybol takımı Efeler ligine çıkarmı ?
Arşiv
Haber Yazılımı