Tarıma Dayalı Besi OSB Erzincan'ı büyük bir vizyona taşıyacak

AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan'a Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin müjdesini verdi.


Tarıma Dayalı Besi OSB Erzincan'ı büyük bir vizyona taşıyacak

Erzincan'da 1.300 dekarlık alanda kurulacak bölgeyle Erzincan hayvancılık bölümünde çağ atlayacak.

Söz hususu Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin imar planı Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda yayınlandı. Konuya dair bir açıklama yapan Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır; "Uzun süredir üstünde çalıştığımız Erzincan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesinin İmar planı Tarım ve Orman Bakanlığımız doğrulusunda yayınlandı. Erzincan Merkeze bağlı Yalnızbağ mahallesi sınırları içinde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi 1300 dekarlık (dönüm) bir alan üstünde kurularak hem hayvancılık sektörümüze hem de Erzincanımıza büyük katma değer sağlayacak. Modern anlamda besicilik yapılacak olan Organize endüstri bölgesinde hem hemşehrilerimize istihdam sağlanacak, hem de bölge illerine iyi bir model oluşturacak" dedi.

Hayata geçirilecek olan TDİOSB ile Erzincan, çağdaş hayvancılığın bütün imkanlarından yararlanırken, etraf ve insan merkezli bu yatırım ile hem bölge halkının hem de ülkenin kazanacağını ifade eden vekiller, "Katkılarından kaynaklı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a , son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Valimiz Mehmet Makas'a, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci'ye ve teşkilata, İl Müdürü Murat Şahin'e, TDİOSB Müdürü Mustafa Erdem'e ve bütün emeği geçenlere Erzincan halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz" seklinde açıklamalarda bulundu