Afyonkarahisar Belediyesi uyardı!

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü şehir merkezindeki işletme sahiplerinin tabela, totem ve levha gibi reklam tabelalarının bakımlarını yaptırmalar konusunda uyarıda bulundu.


Afyonkarahisar Belediyesi uyardı!

Afyonkarahisar Belediye tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi

Kış aylarının gelmesi ve mevsimin Afyonkarahisar'da hissedilmeye başlamasının ardından tabela, totem ve levha gibi reklam tabelaları tarafından oluşabilecek kazalara karşı Zabıta Müdürlüğümüz işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Reklam tabelalarının bakım ve onarımlarının yapılmasını gerektiğini açıklayan Zabıta Müdürlüğümüz, işletme sahiplerinin sorumluluklarını yerine getirmesini istedi. Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Afyonkarahisar genelinde yaklaşan kış mevsimi şartları nedeniyle ortaya çıkabilecek kazaları önleme ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla, şehrimizde faaliyet gösteren ticari işletme sahipleri, işletmenin bulunduğu binanın dış cephesinde veya bina dışında başka bir yerde bulunan tabela, totem ve levha gibi reklam tabelalarının bakım ve onarımının yapılması önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda işletme sahiplerinin sorumluluklarını yerine getirmeleri rica olunur. Denetim ve kontrol faaliyetleri sırasında veya reklam elemanlarının düşmesi sonucu oluşabilecek her hangi bir kaza, yaralanma gibi durumlarda gerekli idari ve adli işlem yapılacağı ilgililere duyurulur. açıklaması yapıldı