Demiryolu Haberleri ve Demiryolu İhaleleri için RayHaber

Türkiye’de 2023 yılına kadar, 29 şehre yüksek hızlı tren getirilmesi, toplamda 25 bin kilometre hat uzunluğuna ulaşılması ve hem hatlara hem de yeni trenlere 250 milyar dolar yatırım yapılması planlanıyor.


Demiryolu Haberleri ve Demiryolu İhaleleri için RayHaber

2035 yılında ise bu rakam 31 bin kilometreye ulaşacak. Tüm bunların yanında uluslararası bağlantılar ve lojistik merkezleriyle demiryollarının kullanımı ciddi oranda artacak.

Büyük şehirlerin yanında diğer gelişen şehir ve ilçelere planlanan metro, hafif raylı sistem, tramvay, monoray ve halatlı taşımacılık projelerini ve mevcut yatırımlarım bakımlarını da katarsak, yatırım miktarının 500 milyar dolara ulaşması bekleniyor!

Böylesine hızlı gelişen sektördeki habercilik anlayışına yön vermek için 2011 yılında açılan web sitesi RayHaber toplu taşımacılık sektöründeki 70.000 habere imza atmış durumda.

Demiryolu İhaleleri ve İhale Sonuçları

Ulusal ve uluslararası platformdaki tüm raylı sistem haberlerini takip edebileceğiniz sitemizde, ihaleleri ve ihale sonuçlarını da günlük ve güncel izlemeniz mümkün. Özel haberler, haritalar, videolar ve köşe yazılarıyla zenginleştirilmiş içeriğiyle hizmetinizdeyiz. İllere ve alt sektörlere göre sınıflandırılmış haberleri de sitede bulabilirsiniz!

45 Farklı Dilde Yayın
45 farklı lisanda haber yapan site, kamu ve özel sektör tarafından yakından takip edilmektedir. Özellikle İngilizce haber sitesi RaillyNews ülkemizin yurtdışına açılan demiryolu haber kapısıdır.