Afyon Belediyespor 3 oyuncu ile prensipte anlaştı !

Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına hızlı başlayan ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, 3 yerli isimle prensipte anlaştı.


Afyon Belediyespor 3 oyuncu ile prensipte anlaştı !

Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına hızlı başlayan ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, 3 yerli isimle prensipte anlaştı.

Sports TV’nin yapmış olduğu haberine göre geçtiğimiz sezon Türk Telekom forması ile izlediğimiz Şafak EdgeBahçeşehir Koleji forması giyen Doğan Şenli ve geçen sezon Darüşşafaka Tekfen‘den kiralanan Sinan Sağlam ile yeni sezon için prensip anlaşmasına varıldı

28 yaşındaki Şafak, bu sezon BSL’de 22 maçta ortalama 11.9 dakika süre alırken 2.6 sayı, 1.2 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 12.3 dakika sahada kalırken 1.8 sayı, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

28 yaşındaki Doğan ise BSL’de 18 maçta ortalama 8.7 dakika süre alırken 1.8 sayı, 2.3 ribaund ve Europe Cup’da ise 8 maçta ortalama 7.3 dakika sahada kalırken 2.0 sayı, 1.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

22 yaşındaki Sinan ise BSL’de 19 maçta ortalama 7.6 dakika süre alırken 2.1 sayı, 1.7 ribaund ile katkı vermişti.