Afyon'a sağanak yağış geliyor !

Afyonkarahisar Meteoroloji Müdürlüğü, Afyon'da 01 Mayıs 2020 Perşembe hava durumu verileri şu şekilde ;


Afyon'a sağanak yağış geliyor !

Meteorolojik Degerlendirme - Afyon'a sağanak yağış geliyor ! 

Mayıs Ayının İlk Haftası Bölgemiz Genelinde Bol Yagış Geçmesi Bekleniyor.

Bölgemiz(Afyonkarahisar, Denizli, Uşak) bugünden itibaren yağış sisteminin etkisine girdi. Bu sistem bugün (30.04.2020 Perşembe) ye yarın (01.05.2020 Cuma) bölgemizin büyük bölümümde yağışlara neden olurken, 2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağış sistemin gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta ortasına kadar bu sistemin yağışların Bölgemiz genelinde görülmesi beklenirken 6 Mayıs çarşamba gününden itibaren Bölgemiz yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine gireceği ye hafta sonuna kadar yağışların bölgemiz genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ye Bölgemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin  ediliyor.

Mayıs ayından görülecek gök gürültülü sağanak yağışların ısınmasıyla birlikte genellikle öğle saatlerinden sonra meydana gelmesi ve zaman zaman yağışların şiddetli olması beklendiğinden Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün yayınlayacağı meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi ye gerekli tedbirlerin alınması can ye mal güvenliği acısından önem arz etmektedir.