Ali Özkaya; Mübarek zamanları fırsat olarak görmeliyiz

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Miraç Kandili münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Özkaya mesajında;” Bu mübarek zaman dilimlerini af ve bağışlamak için bir fırsat olarak görmeliyiz” ifadelerini kullandı.


Ali Özkaya; Mübarek zamanları fırsat olarak görmeliyiz

Üç aylar olarak tabir edilen, içerisinde Ramazan-ı Şerif ve Mübarek Kadir Gecesini de barındıran mukaddes ve bereketli bir zaman dilimindeyiz. Cenab-ı Hak, insanlara sonsuz rahmet ve şefkatinin bir eseri olarak belirli vakitlere değişik bir önem atfetmiştir.

 

Gece yolculuğu anlamına gelen "İsra" ve manevi yükseliş anlamı taşıyan "Miraç" olayının gerçekleştiği gece de bu zaman dilimindedir. Bizlerde Bu mübarek zaman dilimlerini af ve bağışlamak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimize, Cenab-ı Hakk'ın sonsuz güç ve kuvvetinin eserini göstermek için ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’dan manevi bir yükselişle mukaddes bir yolculuğa çıktığı; bedenin ruha, ruhun sahibine yükseldiği, Rahman’ın bizleri ilahi lütuf ve ihsanlarıyla müjdelediği manevi bir yolculuktur.

 

Bu duygularla Miraç Gecenizi kutluyor; tüm insanlığın içerisinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına; Ülkemiz ve Ümmet-i Muhammed'in yükselişine, İzzetine, Birliğine ve Muzafferiyetine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” biçiminde konuştu.