Mehmet Zeybek'ten Afyon Basketbol takımına tam destek !!

Afyon Belediyespor basketbol takımı 2019-20 sezonunun ilk maçına Pazar günü saat 15.15’te çıkacak


Mehmet Zeybek'ten Afyon Basketbol takımına tam destek !!

İlk maçta Gaziantep deplasmanına gidecek olan takımın Kulüp Başkanı Cömert Küce, yeni sezon öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti.

 

          Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek takımımıza başarılar dileyen Başkan Zeybek, meşakkatli bir yolun sonunda  Süper Lige katılacak basketbol takımına her türlü desteği vereceklerini söyledi.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Afyon Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adına Kulüp Başkanı Cömert Küce arasında  ‘Yardım Sözleşmesi’ imzalandı.

 

          Başkan Zeybek, söz konusu protokol gereği, AFBEL Termal Otel’de her sezonda 8 ay boyunca takıma 12 kişilik oda imkanı sağlanacağını ve bu odalarda konaklayan kulüp yöneticilerine, personellerine, antrenörlere ve sporcuların otel hizmetlerinden faydalanabileceklerini gibi otobüs yakıt giderlerinin de yine belediyemiz tarafından karşılanacağını ifade etti.  

 

          Başkan Zeybek Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda takımın yapacağı antreman ve müsabaka kullanım bedellerinin Belediyemiz tarafından karşılanacağını söyleyerek Mustafa Abi Spor Salonunda bulunan 2 adet odayı 8’er ay boyunca kulübe faydalandıracaklarını ifade etti.

 

           Basketbol takımının yönetici  ve oyuncularının sosyal projelere, okul yöneticilerini spora teşvik edici ziyaret, sohbet türü etkinliklere katılacağını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrimizde basketbolun gelişmesi için yeni projelerde yer alınacağına dikkat çekti. Başkan Zeybek, basketbol sporunun paydaşlarıyla düzenlenecek panel, sempozyum ve yeni çalıştaylara katılım sağlanacağını dile getirdi. Takımımıza şehrimizin tüm dinamitleriyle sahip çıkılacağına inandığını söyleyen Başkan Zeybek, “Valiliğimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz işadamlarımız ve halkımızla topyekün hareket ederek yeni sezonda inşallah takımımızın yanında yer alacağız ve desteğimizi sadece basketbolda değil, voleybolda ve futbol da göstereceğiz” diye konuştu.

 

         Protokol sonrası açıklamalarda bulunan Belediyespor Basketbol Kulüp Başkanı Cömert Küce ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in güvenine layık olacaklarını söyleyerek takıma verdiği desteklerden dolayı şükranlarını sundu.