Mehmet Zeybek “Yaptığımız dört yerel seçimin en zoru bu seçim”

Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, son olarak Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret etti.


Mehmet Zeybek “Yaptığımız dört yerel seçimin en zoru bu seçim”

Her mahalleye kültür merkezleri açacaklarını kaydeden Zeybek “Kalenin eteğindeki evlerin restorasyonları da devam edecek. Tarihi evlerimizin olduğu bölgelerde el işi satış noktaları oluşturulacak” dedi. Zeybek Mevlevilik için de önemli bir proje hazırladığını kaydetti.

 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek beraberinde, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile birlikte, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret etti. Zeybek ve beraberindekileri Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcilisi Yunus Emre Korkmaz ve Kadın Aile Koordinatörü Zeliha Dilek İşbilir karşıladı.

 

“Kadın kardeşlerimizle sahalarda olacağız”

 

TÜGVA öğrenci yurdunda kadınlar toplantısında TÜGVA Kadın Aile Koordinatörü Zeliha Dilek İşbilir kısa bir konuşma yaptı. 31 Mart seçimlerinde kadınlara büyük işler düştüğünü etti. İşbilir, “AK Parti Genel Merkezimizin talimatı üzerine kadınlarımızın kendilerini geliştirmesi, manevi değerlere önem vermeleri ve birçok alanda etkinlik yapmak amacıyla burada faaliyet gösteriyoruz. İnşallah bu yerel seçim sürecinde birçok kadın kardeşlerimizle birlikte sahalarda olacağız. Bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. TÜGVA ailesi olarak Afyonkarahisar Belediye Başkan adayımız Mehmet Zeybek ile birlikte çalışacağız” dedi.

 

“Yaptığımız dört yerel seçimin en zoru bu seçim”

 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de konuşmasında, “Malum olduğu üzere 31 Mart günü yerel bir seçimimiz var. Bu yerel seçim bizim için çok önemlidir. AK Parti'mizin bugüne kadar girmiş olduğu tüm seçimlerde ve 4 yerel seçimlerinin içinde en zor yerel seçimine giriyoruz. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı sistemi ve milletvekili seçiminin bir referandumu niteliğinde olacaktır. İttifaklar, bu referandumu güçlendirmek için yapıldı. Karşımızda Millet İttifakı var. Sayın Devlet Bahçeli'nin ‘zillet ittifakı’ dediği grup iyi niyetli bir grup değil. Şayet AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu ‘Cumhur İttifakı’ bir tökezleyecek olursa, bu ülkede onların arayıp da bulamadığı bir kaos ortamı oluşacak. İlk işleri de Cumhurbaşkanlığı sistemini tekrar tartışmaya açmak olacaklar. Eskiden olduğu gibi parlamenter sistemini tekrar bu ülkenin başına bela etmek için sarf ediyorlar. Parlamenter sistem 1980 ihtilalinden önce bu ülkenin başına belasıydı. Nerdeyse her 6 ayda bir hükümet değişirdi. 5 yılını doldurmuş bir hükümet olmamıştı. İnşallah siz kadın kardeşlerimin desteği ile 31 Mart gününde Afyonkarahisar’ımızda dalgalanan AK Belediyecilik hizmet bayrağını kaldığı yerden daha da yukarılara taşıyacağına inancımız tamdır. Bundan sonra birlik, beraberlik ve gayret içinde şehrimiz için büyük bir projelerimize imza olmak olacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

“Tarihi evlerimizin olduğu bölgelerde el işi satış noktaları oluşturulacak”

 

Projeler hakkında da konuşan Zeybek, “Garip gurebanın duası ile Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan halkına daha iyi bir hizmet vermek istiyor. Bizde bu düsturda Afyonkarahisar’ımız için aday olduk. Biz bu yola hayır için çıktık. Makam mevki için çıkmadık. Garip gurebanın hakkını savunacağım. Asıl fikrimiz budur. Bu fikirden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. İleri ki günlerde projelerimizi tek tek açıklayacağım. Siz bayan kardeşlerimize projelerimiz olacak. Her mahalleye kültür merkezleri açacağız. Bu kültür merkezlerinde kütüphane, öğrencilerimiz için etüt merkezleri, ev hanımları için halk eğitim merkezi desteği ile kadınlarımızın evlerine katkı sağlaması amacıyla el işleri ürünlerimizi öne çıkarak projelerimiz olacak. Dini bilgileri öğrenmesi için Kuran-ı Kerim kursları olacak. Kale eteklerinde bulunan tarihi evlerimizin restorasyonları kaldığı yerden devam ederek aynı Beypazarı veya Safranbolu gibi mahallelerde el işleri biblolar gibi satış noktaları oluşturacağız. Mevlevilik Konya’dan sonra ikinci büyük yer Afyonkarahisar’ımızdır ama hiç kimse burayı bilmiyor. Semazenler için modern bir salon yapmak istiyorum. Böylelikle şehrimizin manevi değerlerini ortaya çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı

 

Zeybek bu ziyaretin ardından, her fırsatta olduğu gibi vatandaşların da istek ve taleplerini dinleyerek tek tek not etti. Ev ziyaretlerin ardından vatandaşlar Zeybek’e tablo hediye edildi.