“E-temayül ile kâğıttan ve zamandan tasarruf sağladık”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, hafta sonu gerçekleşen e-temayülün ardından yazılı bir açıklama yaptı.


“E-temayül ile kâğıttan ve zamandan tasarruf sağladık”

Sezen açıklamasında “1434 delegemizden 1310’u oy kullandı. Bu da yüzdelik olarak yüzde 92’ye tekabül ediyor. Tonlarca da kâğıttan ve zamandan tasarruf sağlandı” dedi.

 

Pazar günü Belediye Sosyal Tesislerinde ilk kez yapılan e-temayül uygulaması başarılı bir şekilde sonuçlandı.

 

“Gönüllerinden geçen isimleri istedik”

 

E-temayülün ardından yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Sezen, “Dün AK Parti olarak her zaman olduğu gibi teşkilatlarımızla birlikte ilimizde bir demokrasi şöleni gerçekleştirdik. AK Parti ailesi olarak yeniliklerin, ilklerin partisi olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. E-temayül sistemi Türkiye'de ilk kez uygulandı. 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde e- temayül sistemiyle teşkilatlarımızın gönüllerinden geçen isimleri istedik. Bu süreç ülke geneli ile birlikte Afyonkarahisar’da çok başarılı geçti” dedi.

 

Delegelerin yüzde 92’si oy kullandı

 

“1434 delegemizden 1310’u oy kullandı” diyen Sezen açıklamasında, “Bu da yüzdelik olarak yüzde 92’ye tekabül ediyor. Elektronik ortamda yaptığımız e-temayül sistemi ile çalışmalar bir günde tamamlandı. Bununla birlikte tonlarca kâğıttan tasarruf sağlandı. Kâğıt israfının olmadığı amcalarımız, teyzelerimiz ile birlikte hemen her yaştan kardeşimizin kolaylıkla oylarını kullandığı bu sistem çok başarılı oldu. İlkleri yapmak elbette zordur ve risklidir. Bugün Afyonkarahisar ile birlikte tüm illerden aldığımız habere göre sistemin başarıyla işletildiğini görüyoruz” ifadelerine yer verdi.  

 

“Başarılı olacağımıza inanıyoruz”

 

AK Parti olarak 31 Mart yerel seçimlerine dur durak bilmeden güçlü bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden Sezen açıklamasını şu ifadelerle noktaladı: “Vatandaşlarımıza telefonla ya da sahadaki ekiplerimizle ulaşarak mevcut belediye başkanları ya da bu süreçte kimi belediye başkanı olarak görmek istediklerini soruyoruz, cevaplarını da not ediyoruz. AK Parti, anketleri düzenli olarak yapan bir tek partidir. Sadece seçim dönemlerinde değil halkımızın her an ne dediğine kulak veren bir parti olduğumuz için saha çalışmalarına önem veriyoruz. İnşallah bu süreçte, halkımızın söyledikleri ile teşkilatlarımızın beklentilerini birleştirerek en doğru adaylarla AK Parti ailesi olarak bu seçimde yolumuza devam edeceğiz. 31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar’da da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Ben burada İl Yönetim Kurulu, Kadın ve Gençlik kollarımızın kıymetli başkan ve üyelerine, temayül çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”