Afyonkarahisar Milletvekili Taytak’tan Basın Bayramı kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türk Basınından Sansürün Kaldırıldığı ve Basın Bayramı olarak ilan edilen 24 Temmuz’u kutladı. Afyonkarahisar Milletvekili Taytak, kutlama mesajında "Türk basınında sansürün kaldırılmasının 110. yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz.


Afyonkarahisar Milletvekili Taytak’tan Basın Bayramı kutlaması

Kamuoyunun haber alma özgürlüğünü yaşamasında önemli bir araç olan yazılı ve görsel medya halkla yönetim birimleri arasında bir köprü görevi kurarak yaşanan sorunların ve aksaklıkların giderilmesinde büyük bir rol oynamaktadır” ifadelerini kullandı.

 

‘YEREL BASINIMIZ İLİMİZİN ORTAK SESİDİR’

 

Taytak mesajında, "Hızla gelişen iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün daha da artan basın kuruluşları kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkan sağlamaktadır. Basınımız bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulması ve bilgilendirilmesi gibi ulvi bir görevi de yerine getirmektedir. Hem ulusal hem de yerel basınımız bu görevleri yaparken bin bir zorlukla yayın yapmaya çalışmaktadır. Ayrıca yerel basınımız ilimizin ortak sesidir. Afyonkarahisarımızda ihtiyaç duyduğumuz bilgi ve yoruma ulaşmada her türlü zorluklar içerisinde bizlere hizmet ulaştıran, basın çalışanlarımız takdire şayan hizmet vermektedirler. Bu duygularla basın camiasının Basın Bayramını en içten dileklerimle tebrik ederim." ifadelerine de yer verildi.