Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 00:54
 
“Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var”
AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen proje tanıtım toplantısında projeleri hakkında bilgi verdi.
SİYASET Haberi


AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanlığı tarafından organize edilen proje tanıtım toplantısında projeleri hakkında bilgi verdi. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var. Tarlada izi olmayanlar, taş üstüne taş koymamış olanlar, bugüne kadar bir çivi çakmamış olanlar, bizim 17 yıldan beri gece gündüz demeden bu millet için çalıştığımızı lütfen bir hatırlasınlar” dedi.

 

Belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya ile birlikte sivil toplum örgütleri, il temsilcilerinin katıldığı toplantıda projelerini tanıttı.

 

“STK’lar sosyal barışımızın sigortasıdır”

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen konuşmasında, “Ben buradan baktığımda bu salondaki manzarayı bir iftihar vesilesi olarak görüyorum. İlimiz vakıf, gönüllü teşekküller ve sivil toplum örgütleri konusunda çok zengin ve mümbit bir ildir. Bunun tablosu da bu salondur. Sivil toplum örgütlerimiz geçmişte onlarca sıkıntı ve baskı ile karşı karşıya geldi. Ancak bugün eskisinden çok daha güçlü bir şekilde çalışıyor ve çalışmaya devam ediyorlar. Bunun en net hali bu salondadır. İlimizde yüzü aşkın sivil toplum örgütü bu millete hizmet veriyor. Bu da bu milletin, bu müesseselere sahip çıkması ile oluyor. Ülkemizin gerek eğitimde, gerek yatırım ve istihdamda, gerek hak ve özgürlüklerde, gerek ise sınırların içindeki ve dışındaki ihtiyaç sahipleriyle sergilediği örnek dayanışmada şüphesiz en büyük pay sivil toplum örgütlerine aittir. Biz de AK Parti olarak her alanda iktidara geldiğimiz günden beri sizleri her açıdan desteklemeye, birlikte çalışmaya, işlerinizi kolaylaştırmaya gayret sarf ediyoruz. Sizler bizim, milli birlik ve beraberliğimizin kilit taşısınız. Biz size bakınca ülkemizde katılımcı demokrasinin aracı, sosyal barışımızın adeta sigortasını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var”

 

“Sivil toplum örgütleri, devletin karşısında duran değil, aksine tamamlayıcı bir vazife üstlenen kuruluşlardır” diyen Sezen sözlerini, “Bir devlet ne kadar güçlü olursa olsun, sizlerin desteği, yardımı, işbirliği olmadan asla hedeflere ulaşamaz. Bilhassa milletimizin karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların giderilmesinde, demokraside, istihdamda, ekonomide sizlerin katkısının son derece gerekli olduğuna inanıyorum. AK Parti iktidarları 17 yılda çok şey yaptı. Bu yüzden bizim tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var. Tarlada izi olmayanlar, taş üstüne taş koymamış olanlar, bugüne kadar bir çivi çakmamış olanlar, bizim 17 yıldan beri gece gündüz demeden bu millet için çalıştığımızı lütfen bir hatırlasınlar” ifadeleri ile noktaladı.

 

“Bu seçimler beka meselesidir”

 

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Batının hesapları var. Oyunları sürüyor. Türkiye’yi parçalamak yok etmek istiyorlar. Bu seçimler beka meselesidir. Cumhur ittifakı kaybettiğinde devletimiz kaybedecek, istikrar bozulacaktır. Bunlar bunun peşindedir. Siz Afyonkarahisarlı kardeşlerim kaybedecektir. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Hakikaten biz çok şeyi unuttuk. İhtilaller, muhtıralar verildi. Adnan menderes şehit edildi. Turgut Özal şehit edildi. Erbakan’ın önü kesildi. Ancak halkımız Erdoğan’ı yalnız bırakmadı. Allah sizlerden razı olsun. Afyonkarahisar’da o kadar çok yatırım yapıldı ki Afyon Afyon olalı böyle yatırım görmedi. Tabi biz içinde yaşadığımız için anlamıyoruz. Yıllar önce burayı görmüş, yıllar sonra buraya gelmiş insanlar bu değişimi fark edebiliyor. Bu değişim uyum ile oluyor. Dolayısıyla burada kalkınmanın lokomotifi uyumdur. Türkiye’de işsizlik en az Afyonkarahisar’daysa biz bunu uyuma borçluyuz” dedi.

 

“Vesayet rejimini ortadan kaldırdık”

 

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında “Milletin iktidarı milletle birlikte, halkımız bunu en iyi şekilde görüyor. Bugün askeri havalimanını sivil uçuşlara açabileceksek ise bu vesayet rejiminin ortadan kalktığını gösterir. Yıllar önce milletvekillerimiz bu havalimanına inememişti. Sorduğumuzda oradaki o günün komutanı ‘Burası NATO’ya aittir. İnemezsiniz demişti. Geçen gün Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar beyefendi geldi. Kendisinden talep ettik. Hemen konuyu Hava Kuvvetleri Komutanına anlattığında sayın komutanımız neden olmasın, derhal diyerek çalışma yapılmasını istedi. Asker de bu milletin evladı. Bunu bugün gayet iyi görüyor ve anlıyoruz. Buraya kolay gelmedi. Bu vesayet odaklarını temizlemek öyle kolay olmadı” dedi.

 

“Destek sizden Allah'ın izniyle başarmak bizden”

Son olarak söz alan AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar’a dört bakan geldi ve şehrimizle ilgili sorunları ve talepleri ilettiğimizde olumlu dönüşler aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan Afyonkarahisar’ın yukarı mahallesi dediğimiz eski konutların bulunduğu tarihi evlerin restorasyon talebini ilettiğimizle olumlu geri dönüşler aldık. Ayrıca Mısri ve İmaret Cami arasında bulunan arazi alana TOKİ ile işbirliği ile modern binalar yapacağız. Savunma Bakanımızdan Garnizon Komutanlığı’nın yazışmaları neticelendiğinde halkımıza Millet Bahçesi kazandırmak istiyoruz. Ayrıca Konya yolu üzerinde bulunan askeri havaalanını sivil uçuşlara açma talebine de sıcak baktı. THY ile görüşmeler başladığında hemşehrilerim artık Afyon’dan dünyaya uçacak. AFRAY projemizle de askeri havaalanından şehir merkezine ve hızlı trenle buluşturacağız. Diğer bir projemizde şehir merkezinde yaşanan trafik sorunu olacak. Kentimizin trafik, ulaşım, otopark meselesini öncelikli olarak çözeceğiz. Destek sizden Allah'ın izniyle başarmak bizden. Teknolojik otoparklarımızı 550 araçlık yapacağız. Yeşilyol Caddesi'nde de 300 araçlık katlı otopark yapılacağız. Otomatik ve kullanışlı bir sistem olan akıllı otopark, güvenli bir park sistemi sağlayacak” ifadelerini kullandı

 

“Bu şehirde güzel işler yapılıyorsa bunun nedeni uyumdur”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban yaptığı konuşmada, “Bu şehirde güzel işler yapılıyorsa bunun nedeni uyumdur. Bu uyum hem Belediye, hem sivil toplum örgütleri hem valilik hem de milletvekilleri ile gerçekleşiyor. Bu uyum içerisinde bir tane aksi karar alan olsa emin olun yapılacak işlerim birçoğu durur ve vatandaşa istediği sağlıklı hizmeti veremeyiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “Tarlada, izimiz,, harmanda, yüzümüz, var”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti 18. Yılı mesajı !!
MHP bayramlaşma proğramı yapıldı !!
Milletvekili Yurdunuseven Emirdağ’da İGM toplantısına katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, POMEM meziyet törenine katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, Afyon’da Temmuz ayı ihracat rakamları yüzde 10 artış gösterdi
EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KOYUNCU’YA ZİYARET
Kamu çalışanlarının maaşları erken ödenecek !!
Kalbimizde hizmet aşkı var
Yurdunuseven’den Emirdağ ziyareti !!
Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya İscehisar’daki yatırımları inceledi
Afyonkarahisar Spor alanında başkent olduğunu kanıtladı
Köksal “Güney Köyü’ne verilen sözün takipçisiyim”
Orman İşçilerinin Sorunlarını Meclis Genel Kurulu’nda
Srebrenitsa katliamı: 312 bin kişi hayatını kaybetti, 27 bin kişi hala kayıp
Yurduruseven ; “15 Temmuz milletin destan yazdığı bir gündür”
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ MEHMET TAYTAK’TAN 1.YIL DEĞERLENDİRMESİ
Milletvekili Yurdunuseven İstanbul’da Afyonlular ile buluştu
Millletvekili Yurdunuseven konuşma yaptı !!
“BİZ AK PARTİ OLARAK MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”
İbrahim Yurdunuseven’den Ramazan bayramı mesajı
Yurdunuseven’den Kadir Gecesi mesajı
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Ziyaret
Mehmet TAYTAK KONUŞTU !! KİMSE DERSİM DİYEMEZ
“Türk demokrasisi 59 yıl önce bugün infaz edildi”
Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet TAYTAK: “DÖĞER İLÇE OLMALI”
Av. Hüseyin Sezen anneler günü mesajı
Ali Özkaya’dan Hukuka Saygı Vurgusu
Hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğiz
“Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları ile özel görüştü”
İSCEHİSAR’DA GÖNÜLLÜK HAREKETİ
Milletvekili Mehmet Taytak’tan Ata’ya hakarete tepki
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Cennet için ibadet geçersizdir…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı