Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 23:13
 
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği ;
SİYASET Haberi


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği ‘Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir’ toplantısına katılan Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ve Afyonkarahisarlı sivil toplum örgütü temsilcileri işaret diliyle kadına şiddete hayır mesajları verdiler.

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Bakanlığı'nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın düzenlediği Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir’ toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ile birlikte AK Partili kadın milletvekilleri katılımıyla gerçekleştirdi. Afyonkarahisar’dan sivil toplum örgütü üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kadının konumuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının gerçekten çok büyük katkısı ve emeği olduğunu vurguladı. Kadın hakları ve kadına şiddetin önlenmesiyle ilgili çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kadınlarımız kendi meselelerine sahip çıktıkça bizler de sizlerden aldığımız güçle daha büyük, daha cesur, daha etkin adımlar attık. Atmayı da sürdürüyoruz. İnşallah bu emekler boşa gitmeyecektir" dedi.

KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİM ORANI YÜZDE 45’TEN 83’E YÜKSELDİ

Kadına yönelik şiddetle mücadele için hazırlanan eylem planlarını hassasiyetle uyguladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu amaçla çeşitli kurumlarımızda yürütülen eğitim çalışmalarında yüz binlerce kamu görevlisine ve askerimize eğitim verildiğini ifade etti. Toplumsal eğitim faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şiddeti önleme merkezlerini, kadın konuk evlerini 81 ile yaygınlaştırdık. Halen 6 büyük şehrimizde uygulanan elektronik izleme sisteminin kapsamını da genişletmeyi hedefliyoruz. Aynı şekilde kadınların hak, fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanarak ekonomik ve sosyal hayattaki etkinliklerinin artırılması konusunda da çok önemli adımlar attık. Bu çerçevede inşallah yılbaşından itibaren uygulanmaya başlanacak yeni bir eylem planı hazırlandı. Erken yaşta ve zorla evlilik artık geride bırakmamız gereken bir başka önemli sorundur. Ülkemizde, günümüz şartlarında erken sayılabilecek 14, 15, 16 yaşlarındaki evlilik oranı toplam evlilikler içinde yüzde 4'lere kadar geriledi. Tabii bunda orta öğretim kademesindeki kız çocuklarımızın oranının, bakın burası çok önemli, yüzde 45'ten yüzde 83'e çıkmasının çok önemli katkısı bulunuyor. Nereden nereye geldik."  şeklinde konuştu.

 HER YAŞADIĞI SEÇİM YENİLGİSİNDEN SONRA EVDE NELER YAPTIĞINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, "Kadınlara yönelik toplantıda bu zat aynen şöyle diyor; 'Erkek işsizse eve yeteri kadar para gelmiyorsa akşam tencere kaynamıyorsa bu erkek de gelir hıncını karısından alır.' Bunu diyen kim? Bay Kemal. Böyle çarpık bir zihniyet olur mu? Böyle bir yoz bakış açısı olabilir mi? Bu kadına şiddeti insanlığa ihanet değil alenen meşru gören bir kafadır. Bu mantığa göre ana muhalefetin başındaki zatın her yaşadığı seçim yenilgisinden sonra evde neler yaptığını düşünmek bile istemiyorum."

ÖZKAL VE AFYONLU KADINLAR, KADINA KARŞI ŞİDDETE İŞARET DİLİYŞLE DUR DEDİ

Toplantı sonrası AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ve Afyonkarahisarlı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işaret diliyle kadına karşı şiddete hayır mesajı verdi. Kadına karşı şiddete karşı bilinçlendirme amacıyla hazırlanan video için işaret diliyle kadına karşı şiddete ‘hayır’ diyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, bilinçlenme ve eğitim düzeyi arttıkça kadına karşı şiddetin de azalacağını umut ettiğini ifade etti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadına şiddeti haklı ve normal gösteren sözleri sonrası sivil toplum kuruluşlarından yeterli tepkinin gelmediğini dile getiren Milletvekili Özkal, kadın dernek ve örgütlerini göreve çağırdı. Bir yasa hazırlığı ya da kadına şiddet vakası olduğunda AK Parti’yi şiddetle eleştiren kimi kadın örgütlerinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleri sonrası sessiz kaldığı kaydeden Özkal, “Zaman zaman mangalda kül bırakmayan kadın dernek ve örgütleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleri sonrası sessiz kaldı. Bu durum bazı kesimlerin kadınların hakkını savunmanın ötesinde sadece AK Parti karşıtlığı yaptığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bugün bir siyasinin hem de Türkiye’nin ana muhalefet partisinin sözlerine karşı duramıyorsak, kadına şiddeti normalleştiren, haklılık payı veren bu sözlere direnemiyorsak yarın şiddet uygulayanlara karşı nasıl direnecek, nasıl dur diyeceğiz. Kadınlar olarak sadece kadınlara değil her türlü şiddete karşı tepkimizi ortaya koymalıyız. Bugün bütün kadınlar olarak bir ve beraber olma, hep birlikte kadına karşı şiddete dur diye haykırma günüdür.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Kadına, Şiddet, İnsanlığa, İhanettir,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Diğer Haberler
MHP SEÇİM KOMİSYONU ŞUHUT’TA
CHP'DE İLÇE SEÇİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR !!!
İSCEHİSAR İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI NECMİ ÖZSARI OLDU
ASIL ENGELLİ OLANLAR ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ ENGEL OLARAK GÖRENLERDİR
Afyonkarahisar'da İyi Partiye Okşan Ulusoy Efe getirildi
Buradan el ele, kol kola çıkacağız
“CHP’nin Afyon’da umudu olmaya adayım”
Hükümete desteğimiz tam ve kesintisiz sürecektir
Yurdunuseven : “Vatandaşımızın menfaati ön planda”
STK yöneticileri ayrıştırıcı olmamalı
MUHALEFET OLMAK İÇİN DEĞİL, İKTİDAR OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Veysel Eroğlu Esnaf Ziyaretinde Bulundu
KÖKSAL : Vatandaşlarımız gelecek için kaygılı
CHP Cumhuriyeti Gençlerle Kutladı
Ülkemizin her bir gencine güveniyoruz
Özkal, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum
ESKİ BAKAN AKCAN VE ESKİ BAŞKAN BARUT
KÖKSAL: ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİLE AYRIMCILIK YAPIYORLAR
AFYONKARAHİSAR’DA TEŞKİLATLANIYOR
Emirdağ'da Chp Kongre yapacak
İŞTİ TAM LİSTE !!!
ÇOKER, İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILDI
Hiçbir CHP'li hak etmediği saati koluna takmaz
Başkan Acar, tanıtım günlerine katıldı
AK Parti Sandıklı Kongresi gerçekleşti
“İnşallah sağlığına kısa sürede kavuşur”
Milletvekili Ali Özkaya sözünü tuttu.
“Devletin bekası sıkıntıya girmesin diye İdlip’teyiz”
“Amacımız çatışmaları tamamen önlemek”
Kadın kolları kardeşliğin adıdır
Fikr-i Asım toplantıda bir araya geldi
Fitne ve fesatta içimizde yer yok
2.Lig Kırmızı Grup
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Özlü Sözler
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."


YILDIRIM BEYAZIT
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Alexa
Haber Yazılımı