Haber Detayı
14 Mayıs 2016 - Cumartesi 11:21
 
Engellilerin Yemin ve Terhis Töreni Yapıldı
Afyonkarahisar’da Fiziksel ve zihinsel engellilerden Vatani görevini temsilen yerine getirdikleri yemin merasimi sonrası 31 Engelli'ye terhis belgeleri düzenlenen törenle verildi.
DİĞER Haberi


Düzenlenen törene Afyonkarahisar Vali'si Hakan Yusuf Güner , İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Gökhan İsmet Gülmez , eşi Hülya Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Askeri Erkan, Engelliler Dernek Başkanları ve engelli aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 31 engelli, Türk Bayrağı ve silahlar üzerine ellerine koyarak, "askerlik yemini" ettiler.Engelli Emekli Öğretmen P.Er Mete Cumhur Şener tarafından yaş kütüğüne devre plaketi çakıldı. 

İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Gökhan İsmet Gülmez konuşmasında engelli Mehmetciklere ve Ailerine karşı yaptığı konuşmada: “Yaşamdaki sabrınız için, vefanız için, fedakârlığınız için, evlat sevginiz için ve bugün bu anlamlı törenimize teşrif ettiğiniz için, şahsım ve Türk silahlı kuvvetleri adına, hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu kahraman evlatlarınızla, gurur duyunuz. Onlar, bu şanlı ordunun saygın birer ferdi olmuşlardır. “Her Türk asker doğar” , ne mutlu bizlere. “her Türk asker doğar” evet, bu söze dikkat ediniz. Her Türk erkeği, her Türk kadını, her sağlam Türk vatandaşı demiyor. Her Türk diyor. İşte o Türkler bu gün burada sizlerin huzurunda askerlik yemini ettiler. Hayırlı ve uğurlu olsun; dedi.

HABER RESİM VE VİDEO : AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Engellilerin, Yemin, ve, Terhis, Töreni, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı