Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 14:08
 
BAŞKAN ÇOBAN ; ENGELLİ BİREYLER GÖZ BEBEĞİMİZ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Afyonkarahisar Belediyesi olarak imkânlar doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban mesajında şu ifadelere yer verdi: "Her zaman engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisinde olduk ve bu doğrultuda onlar için birçok çalışmaya imza attık. Dağıttığımız 559 akülü araç ve 302 tekerlikli sandalye ile engelli kardeşlerimizi evlerinden dışarı çıkararak sosyal yaşama katılımlarını sağladık.

          Şehrimizi geleceğe hazırladığımız bu dönemde, yaptığımız çalışmalarda engelli bireylerimizi unutmadık. Özürlüye değil; özgürlüğe yol veren bir anlayışla engelli bireylere acıyarak değil; hayranlıkla bakmayı her zaman kendimize bir görev bildik. Her şeyden önce yanlış tutum ve davranışlarımızdan dolayı engellilerin yıkılan duygu dünyaları onarılmalıdır. Bu doğrultuda engelli kardeşlerimizin gerek eğitimlerine, gerek sportif etkinliklerine, gerekse kültürel-sanatsal faaliyetlerine destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

            Toplumsal yaşamımızın her alanında, iradeleri, yaşam sevinçleri ve başarıları ile hepimize örnek olan, engelsiz, eşit bir yaşam için mücadele veren engelli kardeşlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakabildikleri bir dünya temennisiyle Engelliler Haftasını kutluyorum"

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mes
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı