Uçak Kıraathanesi Sakarya'da açıldı

Sakarya’nın yeni buluşma mekanlarından biri olacak olan “Uçak Kıraathanesi” halka hizmet etmeye başladı.

Uçak Kıraathanesi Sakarya'da açıldı
11 Ekim 2021 - 22:40

Sakarya Büyükşehir Belediyesi AIRBUS A300 uçağı, alarak Adapazarı Kent Park’ta Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nin derhal arka kısmına  yerleştirdi. 1979 yılından itibaren dünyanın detaylı ülkelerine kargo ve nakliye nakliyeciliği yapan ve Büyükşehir’in projesiyle bir arada emekli olan uçağın içersindeki koltuklar resmen lüks restoranlarda yer alan oturma alanlarına dönüştürüldü.

Koltuk ve masa bölümlerine mühim dokunuşların yapıldığı uçağın içersinde bir de kütüphane oluşturuldu. 82 oturma kapasiteli uçağın içersinde yemek, sıcak- soğuk içecekler, tatlı ikramı gibi hizmetlerle kütüphane hizmeti verileceği, ilaveten uçak içersinde Sakarya’yı izah eden bir simülasyonun olacağı belirtildi.

Uçak Kıraathanesi açılış törenine katılan Başkan Ekrem Yüce, Şehrimiz havalimanlarına yakın bir konumda yer alıyor. Biz de şehrimize uçağı indirmiş olduk. Uçak Kıraathanesi ve Restoran projemizin içersinde de bir simülasyonumuz var. Hemşehrilerimiz Sakarya’yı simülasyonla temaşa edebilecekler. Aynı vakitte engelli kardeşlerimiz amacıyla de asansörümüzü kısa vakit içersinde tamamlayacağız. 7’den 70’e bütün misafirlerini ağırlayacak Uçak Kıraathanesi-Restoran projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum