At izi İt İzine Karıştı


At izi it izine iyice karıştı!.

15 Temmuz’un yıldönümüne üç gün kala Zülfü Livaneli 251 şehidi yok sayarak kemiklerini sızlatacak skandal sözler söyledi..Terör örgütü lideri için “kimse bana FETÖ dedirtemez; o bir Gülen hareketidir!.” Aynı Zülfü Livaneli Deniz Baykal hakkında da; “Tipik bir sünnî, sağcı, Ankara politikacısı.. Kürtleri, Alevileri ve ezilenleri sevmez!.” demişti.. Yani at izini it izine karıştırdı!.

İslam’ın Mekke döneminde mü’min ve kafir iki çeşit insan vardı.. Medine döneminde bunlara ilaveten münafıklar ortaya çıktı!. İşte bu münafıkların yaptıkları, 

Kur’an-ı Kerîm’de “Mescid-i Dırar” olarak isimlendirilen   mescitte PeygamberEfendimizin namaz kıldırmasını istediler. Böylece o mescid meşruiyet kazanacaktı ve bu mescid, Medine’de sürdürdükleri nifak hareketlerinin merkezi olacaktı.. 

Yani at izini it izine karıştıracaklardı!. 

Allah Rasulü (SAS) bu mescidde namaz kılmaya hazırlanırken işin iç yüzünü anlatan Tevbe suresinin 107. ayeti nazil oldu:“Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü’minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, “Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok” diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.”

Mescid-i Dırar olayı, tarih boyunca din istismarı yapılan en büyük olaydır.. Günümzde ve kıyamete kadar olan zaman diliminde at izini it izine karıştırmak isteyen münafıkların tamamı bu olaydan esinlenmiştir..

Bundan beş yıl önce 15 Temmuz gecesi bizi ayakta tutan manevi değerlerimizin arkasına gizlenen FETÖ’nün hain darbe girişimine hep birlikte şahit olduk.. 

Kur’an-ı Kerim’de fesatçılar hakkında şöyle buyrulmaktadır: “Onlara‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde,‘Biz ancak ıslah edicileriz’ derler.. Şunu bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamak istemezler.”

Bir daha böyle bir tabloyla karşılaşmamak için bize düşen, her kim olursa olsun at izini it izine karıştırmak isteyen münafıklara izin vermemektir..

Çünkü Müslüman ferasetlidir; mü’mini, kafiri ve münafığı çok iyi bilir..“Aziz şehidlerimizin ruhu şâd olsun.