Bursa Yıldırım'da Münevver Teyze'ye bayramlık ziyaret

Kocaeli'de İzmit Belediyesi'nin 18 yıllik rekor nikah sayısı, yerel basında da geniş yer buldu. Salonları simgesel olarak 1 TL yaptıklarını anımsatan Başkan Hürriyet," İzmit dışından da yoğun ilgi var" dedi.

Bursa Yıldırım'da Münevver Teyze'ye bayramlık ziyaret
21 Temmuz 2021 - 14:00
İzmit Belediyesi'nin nikah memurları, 3- 11Temmuz  tarihleri arasındaki 1 haftalık süreçte 134 nikah kıyarak son 18 yılnin rekorunu geride bırakmıştı. Kent kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu gelişme, yerel basın-yayın organlarının da ilgisini çekti.

Ulusal çoğu yazılı ve görsel basın kuruluşunda yer bulan İzmit Belediyesinin rekor haberi, bütün Türkiye aracılığıyla merakla takip edildi. 

Konu ile alakalı yerel basına açıklamalarda bulunarak bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “3-11 Temmuz tarihleri arasındaki 1 haftalık süreçte gerçekleştirdiğimiz 134 nikah akdi ile İzmit’te son 18 yılnin rekorunu geride bıraktık. Önceki dönemlerde bu sayı ortalama 100’ü bulurken, bu yıl sayı aslında ciddi bir şekilde arttı” dedi. 

Gerçekleştirilen nikah sayısındaki rekorun sebebiyle alakalı de konuşan başkan Hürriyet, “Bunun tabi ki en mühim sebeplerinden biri, biz vazifeye geldiğimizde nikah salonlarımızı hem iyileştirdik hem de ücretlerini simgesel olarak 1 Lira yaptık. Dolayısıyla buradaki nikahlardan nikah salonu ücretini yüksek almamış oluyoruz. Sadece İzmit’ten değil, İzmit dışarısından da çok sayıda talep var. Nikah salonu sayımızı arttırdık, 7 adet nikah salonumuz var” dedi. 

“VATANDAŞLARIMIZ GAYET MEMNUN”

Vatandaşların, İzmit Belediyesinin yaşama geçirdiği uygulamalardan çok memnun olduğunu bildiren Hürriyet, “Nikah memurlarımız hem salonlarımızda hem de dışarıda nikahları kıyıyorlar. Aynı vakitte bayan nikah memurlarımız da var. Göreve geldiğimizde hiç bayan nikah memurumuz yoktu. Biz iki adet de memurumuzu vazifeye getirdik. Vatandaşlarımız da bu durumdan gayet memnunlar” şeklinde konuştu.  

Pandemi sebebiyle yapılan yasakların büyük ölçüde kalkmasıyla bir arada nikahta taleplerin arttığına da vurgu yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bunların nikah sayılarının yükselmesinde etkileri var.  Tabi ki pandemi nedeniyle ara verilmiş, erteleyenler olmuştu. Herkes bir an evvelce nikahını yaptırmak istedi. Bütün şunlar bir araya gelince İzmit Belediyesi olarak son 18 yılnin rekorunu kırmış olduk” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum