Yazı Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 23:42
 
Ona ümmet olabiliyor muyuz?
Hayati KANAT
 
 

Dün Gece Peygamber Efendimiz (sav)’in dünyayı şereflendirilişinin yıl dönümüydü.

Böyle özel bir günde biz Müslümanlar öncelikle kendi mukayesemizi yapmamız gerekiyor.

Efendimize layıkıyla ümmet olabiliyormuyuz ona bakmalı önce insan ve tüm dünya Müslümanları için neler yapıyoruz?

Cehaletin en üst seviyelere çıktığı dönemde Peygamber efendimiz Dünyaya Nizam’ı Alem getirmek üzere gönderilmiştir.

İslam coğrafyası üzerinde oynanan oyunları her ne kadarda dünya penceresinden siyasi olarak değerlendirilse de işin en önemli kısmı insanlık boyutu.

Halep’te çocuklar evsiz barksız bırakılırken, siyonizmin uşaklığını yapanlar bu manzaraya maalesef seyirci kalmaktadırlar.

Müslüman hiçbir insanı bu coğrafyada hatta yeryüzünde istemeyen zihniyet, her devirde bur bahane uydurup İslam’ın geleceği çocukları katletmektedirler.

Bu kanı yine Pazar günü Mevlit kandilini yani bizim dinimizde kutsal bir yer tutan mübarek bir geceyi idrak edeceğiz.

Böylesi mübarek bir gecede dahi Müslüman Müslüman’ın kanının dökmeye devam ediyorsa, bunun arkasında her iki Müslüman’ı da istemeyen birileri var demektir.

Bir şehir düşünün; insanların evlerine bombaların, sofralarına açlığın düştüğü. Bir şehir düşünün; kimyasal silahların acımasızca insanların üzerinde denendiği.

Bir şehir düşünün; kadın, çocuk, yaşlı demeden her gün onlarca masumun hunharca katledildiği. Bir şehir düşünün; mazlumların, mağdurların feryadının her an Rahman’ı titrettiği. Kardeşlerim! Bir şehir düşünün; hastanelerin ağır bombardıman altında yıkıldığı.

Çaresizlikten yaralıların tedavi edilemediği. İlaca hasret bekleyen hastaların yardım çığlığının, sokaklarda yankılandığı.

Bir şehir düşünün; yiyecek ekmeğin, içecek suyun, sığınılacak bir evin bulunmadığı. İnsanların soğuktan donarak can verdiği.

Sözün tükendiği noktadayız. İnsanlık olarak tarihin en büyük acılarından birisine, tarifi imkânsız üzüntülere şahit oluyoruz.

Egemen güçlerin bölgemizdeki hırs, menfaat ve iktidar kavgası uğruna İslam beldeleri harabeye dönüyor. Bir adım ötemizdeki topraklar feryat, kan ve gözyaşına doydu. Sınırımızın bittiği yerde şiddet ve nefret başlıyor.

 
Etiketler: Ona, ümmet, olabiliyor, muyuz?,
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı