Yazı Detayı
07 Mart 2017 - Salı 23:38
 
Kadınlar bizim her şeyimiz
Hayati KANAT
 
 

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Özellikle biz erkeklerin kadınla başlayan bir ömrün kadınla devam etmesi, kadınlara vermemiz gereken önemi bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Kadınlarımızın hakkı ne bu dünyada ne de ebedi hayatta ödenemez. Tabi ki özellikle son günlerde artan kadına yönelik şiddet olaylarına kanunlar her ne kadarda ağır cezalar verse de bu şiddet git gide her geçen gün artmaktadır.

Bir kadın olduğunuzu ve kadın olarak hayatını sürdürmek durumunda kaldığınızı düşünsenize…

İnsanoğlunun neslinin devamlılığı sizin elinizde ve o nesli devam ettirmek için 9 ay karnınızda, ölene dek ise sırtınızda taşımak zorundasınız.

Hani bir söz vardır ‘yuvayı dişi kuş yapar’, bu söze istinaden yuvanın da kurulması ve devamlılığı kadının elindedir.

Bana göre kadınlar tüm bunların yanında biz erkeklerin imajıdır… Bir ailenin ne denli kaliteli ve düzgün işleyişi en çok kadının elindedir.

Ben hiç unutmam annemin 25-30 yaşlarında dahi kendisini ziyarete gittiğimde, sılayı rahim yaptığımda gece yarılarında odama gelip üzerimi örttüğünü.

İşte gecenin bir yarısı tatlı uykusundan uyanıp, evladı üşümesin diye uykusuz kalan sadece ve sadece bir kadındır.

Tabi ki sadece annelerimiz değil, eşlerimizde eğer ev hanımıysa dur durak bilmeden, bizlere güzel yemekler yapıp, akşam eve yorgun geldiğimizde kendi yorgunluklarını umursamadan, bizim ihtiyaçlarımızı bir biri ardına sırasını şaşırmadan gideren kadındır aynı zamanda.

Şahsen bana bu dünyada dünyaları bana verseler değişmeyeceğim evlat sevgisini tattırdığı, o evladımızı 9 ay karnında taşıyıp, o hastalandığında sabahlara kadar uyumadığı, kendi canından önce evladımızın canını düşündüğü için eşime minnet borçluyum.

Burada sadece ben değil topyekun tüm erkekler olarak bizler hem annelerimize, hem de eşlerimize çok şey borçluyuz bu hayatta.

Kadınlar aslında Allah’ın bu dünyada bize birer emanetleri ve biz bu emanetlere iyi sahip çıkmalı, emanetçisine en güzel şekilde teslim etmeliyiz.

Cenneti dahi onların ayaklarının altına seriyorsa yüce yaradan, biz onlara küçücük sevgiyi çok görmemeliyiz.

Bu gün vesilesiyle sürekli dile getirdiğim kadına yönelik şiddeti bir kez daha kınıyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 
Etiketler: Kadınlar, bizim, her, şeyimiz,
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı