Yazı Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 12:08
 
Halkın Valisiydi…
Hayati KANAT
 
 

Afyonkarahisar’da yaklaşık 1 yıldır görev yapan Vali Aziz Yıldırım, dün yayınlanan Valiler kararnamesi ile Muş’a atandı.

Vali Yıldırım’ın ilimiz Valisi iken Muş Valiliğine atanmasının ardından İlimize ise Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz atandı.

Bilmiyorum Sayın Valimiz Aziz Yıldırım ilimizi de başarılı mıydı yoksa başarısız mıydı bununun takdiri devlet büyüklerine ait.

Ancak bildiğimiz tek şey Valimizin gerçekten halk Valisi olmasıdır.

Özellikle Ramazan bu ramazan ayında otellerde düzenlenen iftar davetlerini radden ve Afyonkarahisar belediyesi ve İlçe belediyelerin düzenlediği iftar programlarına katılan Vali Yıldırım, halkla iç içe, beraberce ve birlik içinde olduğunu gösterdi.

Bir Ramazan ayında ilimize gelerek göreve başlayan Vali Yıldırım yine bir Ramazan gününde kararnamesi yayınlandı.

16 Haziran’da Afyonkarahisar’daki görevine başlayan Vali Yıldırım’ın muhtemelen Bayram sonrası gerçekleştireceği veda ziyaretlerinin ardından yeni görev yerinde göreve başlaması bekleniyor.

Sonuç itibariyle ilimizden birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri gelip geçiyor…

Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmak, Vali yıldırım ilimizde çok kısa süre bir görev yapmış olsa da gerçekten halkla ilişkiler noktasında Afyonkarahisarlıların gönlünde taht kurduğu kanaatindeyim.

Tabi ki ye bir valinin başka bir ile atanmasının ardından o ilde yaşayanlar nezdinde bir takım intiba bırakması çok önemlidir.

Kimilerine göre iyi ve hoş bir izlenim bırakan valililer kimilerine göre ise kötü bir izlenimle ayrılırlar kentten.

Valinin aldığı kararlarda o vali hakkındaki görüşleri değiştirmektedir…

Kimilerinin işine gelmeyen kararlarda bir kötü, işine geldiği noktada da iyi bir vali izlenimi bırakılabilir.

Ancak önemli olan halkın yararına olacak hususlarda doğru kararlara imza atmaktır. Bu noktada tam bir halk adamı olan Vali Aziz Yıldırım’a yeni görev yerinde başarılar diliyoruz…

 
Etiketler: Halkın, Valisiydi…,
Yorumlar
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyon'a Raylı sitem yapılmalı mı ?
Anketler
Afjet Afyonspor Ptt ligine çıkarmı ?
Haber Yazılımı