Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 22:58
 
Vali Tutulmaz, Afyon'da bulunan radyoları ziyaret etti
Vali Mustafa Tutulmaz gün içerisindeki programları dahilinde Hisar FM, Armoni FM, Radyo 03, Radyo Kolaylı ve Radyo Gün FM Radyolarına ziyarette bulundu.
DİĞER Haberi


Vali Mustafa Tutulmaz’ın ziyaretlerinden duydukları memnuniyetti ifade eden radyo yetkilileri, Radyolarının çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler. Nesillerden beri süregelen bir kültürü tanımlayan radyoların önemine değinen Vali Tutulmaz; “Radyolar tarihi açıdan televizyonlardan çok daha eski dönemlere dayanmaktadır. Daha köklü bir geçmişe sahip olan radyolar, bizi dünyadaki olaylardan haberdar eden, kısa zamanda geniş kitlelere ulaşabilen önemli bir kitle iletişim aracıdır. Haberlerin dışında, müzikten sanata, sağlıktan eğitime, spordan kültüre ve eğlenceye kadar birçok konuda vatandaşlarımızı hem eğlendiren, hem de bilgilendiren yayınlar yaptıklarını söyledi

 

Radyoların hayatımızda önemli bir yerinin olduğunu belirten Vali Tutulmaz: Radyolar vatandaşların sesine kulak vererek, vatandaşların kamusal alanda yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları dile getirerek, bunların çözüm yolları ile ilgili programlar yaparak, gündem oluşturarak yazılı ve görsel basın kuruluşları gibi adeta bir kamu hizmeti görevi yapmaktadırlar. Bu şekilde vatandaş ile kamu kurum ve kuruluşları arasında köprü vazifesi görerek ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir” diyerek radyo kuruluşlarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Vali Mustafa Tutulmaz’ın ilimizde yayın yapan yerel radyolara yaptığı ziyaretler, ilimiz ve ülkemiz gündemi ile ilgili sohbet edilmesi ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Vali, Tutulmaz,, Afyon'da, bulunan, radyoları, ziyaret, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı