Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 12:03
 
Şuhut Belediyesi İkibuçuk Ton Aşure Dağıttı !!
Afyonkarahisar Şuhut Belediyesinin Bu yıl 11.sini düzenlediği Aşure İkramı Şahut Ulu Camii Bahçesinde Cuma Namazı çıkışında gerçekleştirildi.
BELEDİYELER Haberi


Bu sene 2.5 Ton Yapılan Aşure Kısa Süre İçerisinde Tükendi.

 

Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazî anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de; “farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamaları”, “birlik” gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure aşı yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmektedir.

 

Şuhut Belediyesi aşure gününde, aşure dağıtarak, hem Muharrem ayının, hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekmektedir.

 

İkramdan Sonra Konuşan Başkan Bozkurt”Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlarımızla buluşarak her yıl olduğu gibi bu yılda aşure dağıtmak istedik. Aşure bolluğun bereketin paylaşmanın ve bir arada kardeşçe yaşamanın bir göstergesidir. Aşuremizi dağıttık vatandaşlarımızla paylaştık. Onların yüzünün gülmesi ve hayır duasını almaya çalıştık. Ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasının muharrem ayını kutluyorum”dedi.

Kaynak: (AKH) - Afyon Kent Haber Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Şuhut, Belediyesi, İkibuçuk, Ton, Aşure, Dağıttı, !!, ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı