Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 23:42
 
SAKLI CENNET 'KIRKA'
Afyonkarahisar Sinanpaşa Kırka Barajı ve Şehit Hakan Uykan Parkı Kırka Belediye Başkanı Zekeriya Uygan'ın başarılı çalışmaları ile cennetten bir köşe haline geldi.
BELEDİYELER Haberi


Kırka Baraj bölgesinde çevre düzenlemesi ve Un değirmeni Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun desteği ile bitme aşamasına geldi.

 

Sinanpaşa Kırka Belediye'si Baraj alanında son aşamaya gelen çevre düzenlenmesi ve Fidan dikiminde kontrollerini yaparken, Baraj'a gelen vatandaşların gezip, dinlenebileceği, piknik yapabileceği Şehit Hakan Uykan parkI oluşturdu. Bakan Eroğlu tarafından Belde barajı için verilen  ahşap kameriyeler, oturma grupları, banklar, ile Baraj bölgesi yeni bir görünüme kavuştu.

 

Cennetten bir köşe haline gelen baraj'ın çevresinde fındık ağaçları , doğal tabiyat alanlarında yetişen mis kokulu çam ağaçları, suyu çok berrak olan Baraj'dan tutulan balık evi ve yapımı bitme aşamasına gelen, su ile çalışacak olan un değirmeni, çocuk park alanları ile adeta insan'a hayat veren bir bahçe görünümüne kavuştu.

 

Başkan Zekeriya Uygan; Baraj'a vatandaşlarımızın ailesi ile birlikte geleceği, huzur bulacağı mükemmel bir  ortam düzenledik. Çalışmalarımıza devam edeceğiz, insanlarımıza hizmet etmeye geldik, çoğu ziyaretcilerimize soruyoruz?, memnunmusunuz diye, yapılması gereken her şeyin en mükemmelini yapacağız, vermiş olduğu büyük destekten dolayı Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na çok teşekkür ederiz, Allah Bakanımızı başımızdan eksik etmesin; dedi.

HABER VE RESİMLER : AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: SAKLI, CENNET, 'KIRKA',
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı