Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 00:28
 
Mazeret sınavına 30 öğrenci girecek
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem ortak sınavlarına katılamayan öğrenciler için ikinci dönem mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da yapıldı
EĞİTİM Haberi


Afyonkarahisarda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem ortak sınavlarına katılamayan 30 öğrenci mazeret sınavına girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG ikinci dönem sınavları 26-27 Nisan'da gerçekleştirilmişti. Merkezi ortak sınavlarına katılamayan ve mazeret gösteren öğrenciler için ikinci dönem mazeret sınavları başladı. Sınava giren öğrenciler, saat 08.30'da itibaren sınav salonlarına giriş yaptı. İlk gün oturumu Türkçe sınavıyla saat 09.00'da başladı. TEOG mazeret sınavlarının ilk gün oturumunda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavları gerçekleştirildi. Sınav süresi 40 dakika olurken, sınav arası ise 30 dakika olarak yapıldı. Öğrenciler, 3 ayrı sınavda ter dökerken velileri de kapıda heyecanla bekledi.

6 farklı oturum halinde yapılacak sınava Cumartesi ve Pazar olmak üzere toplamda yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı öğrenildi. Öğrenciler sınava kent merkezindeki Hamidiye Ortaokulu’nda girdi. 

Kaynak: (AHG) - Afyon Hisar Gazetesi Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Mazeret, sınavına, 30, öğrenci, girecek,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı