Haber Detayı
30 Mart 2016 - Çarşamba 09:27
 
Malum Çadır Yeniden Kuruldu
TÜRKİYE ile Belçika arasında krize neden olan ‘PKK Çadırının’ tekrar kurulması şaşkınlık yarattı
TÜRKİYE Haberi


TÜRKİYE ile Belçika arasında krize neden olan ‘PKK Çadırının’ tekrar kurulması şaşkınlık yarattı. Çadırın yeniden kurulduğunu basından öğrenen Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları,’ Bu çadır bir terör çadırıdır. Çadırda binlerce masum insanının kanına giren, bebekleri, anneleri, babaları, asker ,memur, polis ve sivilleri öldüren PKK’nın kara propagandası yapılıyor. Bize düşen görev, yasalar çerçevesinde çadırın kaldırılmasına tepki göstermektir.
Şiddete başvurmak Belçika Türk Toplumuna zarar verir. Kimse ferdi hareket etmemelidir.Türkiye Cumhuriyeti’nin Belçika’da pekala temsilcileri var. Onlar elbette gereğini yapacaklardır.Ancak bizlerde vatandaş olarak tepkimizi yasalar çerçevesinde,medeni ve şiddete başvurmadan gösterebiliriz’diyerek üzüntülerini dile getirdiler.
İNAT ÇADIRI MI?
PKK’nın kara propaganda yaptığı ve Türkiye’den seslendirilen açıklamalar paralelinde inadına kurulduğunu söyleyen diplomatik çevre,’ Türkiye’den Belçika’ya yönelik ağır eleştiriler ve salvolar oldu.Bu çadır bu açıklamalar paralelinde tekrar kuruldu.Bu bir nevi karşı cevap niteliği taşıyan bir durum gibi gözüküyor. Müttefik ülkeden,müttefik ülkeye diplomatik bir cevap.Al sana PKK! dercesine bir cevap! Elbette hoş değil.İki ülke ilişkilerinin gerilmesi kimseye yarar getirmez’diyerek görüş belirttiler.
Daha önce kurulan ve kaldırılan alan Avrupa Birliği kurum ve kuruluşları ile Avrupa Parlamentosu’nun ortasında bulunuyor.
Öte yandan Türkiye tarafından yapılan sert açıklamalar Belçika’da yaşayan Türkleri ve Türk kökenli siyasileri de zor durumda bıraktığı belirtiliyor.. 

PKK yandaşları tarafından Brüksel’in merkez belediyesi sınırları içinde kalan ve AB vadisinde kurulan ‘ PKK Praopaganda çadırı’ ile ilgili olarak, Federal milletvekili ve Brüksel Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, sert tepki göstererek, bu provokasyon çadırının derhal kaldırılmasını istedi.

Federal Milletvekili ve Brüksel Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır,’ PKK Propaganda çadırının tekrar Avrupa Birliği kurum ve kuruluşlarının dibine kurulmasına izin verilmesi tam bir skandaldır. Bu izne imza atanların ayıbıdır. Bu izni verenleri kınıyorum ve ilk fırsatta bu konuyu meclise taşıyarak,ilgili bakana soru önergesi yönelteceğim. Avrupa Birliği ve Belçika’nın terör örgütleri listesinde olan bir terör örgütünün,bu sıcak, nazik ve önemli günlerde, AB’nin dibinde, başkent Brüksel’in kalbinde propaganda yapmasına izin verilmesi kabul edilemezdir. Bu yaklaşımı ve toleransı bir türlü anlamıyorum. Bu gibi davranışlardan kaçınılması gerekir. Herkesin terör konusunda hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Bu aynı zamanda Belçika’da yaşayan Türk toplumunu provoke etme anlamı taşıyor. Bu çadır, Belçika’da birlikte yaşama anlayışını,terör birlikteliğini,dayanışmasını tehdit ediyor. Bu iznin biran önce geri alınmasını bekliyorum’ diyerek üzüntüsünü dile getirdi..

Kaynak: (Emirdağ) - Emirdağ'ın yaşam platformu Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Malum, Çadır, Yeniden, Kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı