Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:15
 
Kiralık Kent Ormanı
2011 yılında Emirdağ Adaçal eteğine, Huzurevinin üst tarafına dönemin Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan Emirdağ Kent Ormanı Bakan Veysel Eroğlu ve protokol tarafından açılmıştı.
BELEDİYELER Haberi


2011 yılında Emirdağ Adaçal eteğine, Huzurevinin üst tarafına dönemin Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan Emirdağ Kent Ormanı Bakan Veysel Eroğlu ve protokol tarafından açılmıştı. Emirdağ Kent Ormanı içerisinde şelaleler, piknik alanları, kafeterya, oyun parkları yapılmış, Emirdağ'da dini turizmi hareketlendirmek adına Bediüzaman Said Nursi evi de inşa edilmişti.

2011 yılından bu yana Emirdağ Belediyesi tarafından işletilen Emirdağ Kent Ormanı, 2016 yılında sözleşmenin bitmesinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğü'ne geçti. 2016 yılından bu yana bakımsız bir şekilde atıl vaziyette duran Emirdağ Kent Ormanı için ihaleye çıkılıyor.

8 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat:11.00'da Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü Satış Salonunda gerçekleşecek ihalede 1 Adet Emirdağ Kent Ormanı D Tipi Mesire Yerinde yer alan gelir getirici tesislerin (kır kahvesi mevcut) işletme hakkının, 6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 25 ve Ek-8 inci maddesi uyarınca kiraya verilmesi bekleniyor. 10 yıllığına kiralanacak olan Kent Ormanının yıllık kira bedeli olarak ise 3 bin TL belirlendi. İhaleye girmek isteyenlerin 600 TL geçici teminat yatırdıktan sonra ihaleye girebileceği bilgiler arasında 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Kiralık, Kent, Ormanı,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı