Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 10:27
 
Kalbimizde hizmet aşkı var
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ı ve Meclis Üyelerini ziyaret etti. Taytak, “Afyon ile ilgili hayallerimiz var, arzularımız var, kalbimizde hizmet aşkı var” dedi.
SİYASET Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ilk olarak İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ı makamında ziyaret ederek meclis çalışmalarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Taytak’a, İl Başkanı Mehmet Kocacan,  il yönetiminden Doğan Şimşek,  Ahmet Kahveci, Beytullah Bostancı ve İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk eşlik etti.

 

“Afyonkarahisar’a hep birlikte hizmet asli görevimizdir”

 

İl Genel Meclis toplantı salonunda meclis üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Taytak, “Parti ayrımı yapmadan halka hizmet hakka hizmettir düşüncesi ile hareket ederek Afyonumuzu güzelleştirmek için çaba göstereceğiz” dedi.  Taytak, “Afyon ile ilgili hayallerimiz var, arzularımız var, kalbimizde hizmet aşkı var ve Allahın izniyle elimizden ne geliyorsa yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. Tüm hesapları bir kenara bırakıp Afyonkarahisara hep birlikte hizmet asli görevimizdir. Bir yıl boyunca tüm vatandaşlarımızın, herkesin taleplerine karşılık vermeye çalıştık, telefonlarımızı hep açık tuttuk, ulaşılabilir olmaya özen gösterdik, Afyonlunun beklentilerine gerek bürokratik, gerek ekonomik manada karşılık vermeye çalıştık. Bundan sonra da bu anlayışımızdan ödün vermeden çalışmaya inşallah devam edeceğiz. Afyonumuzu nasıl kalkındırırız, nasıl ileriye taşırız, istihdamını nasıl yükseltiriz, tanınabilirliğini nasıl artırırız. Bu konularla ilgili sürekli uğraş vermeliyiz. Önceliğimiz Afyonkarahisarımızın daha fazla yatırım almasını sağlamak olmalıdır” dedi.

 

“Her alanda önemli merkez haline gelmeliyiz”

Afyonkarahisar’ı, her alanda Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Milletvekili Taytak, “ Girişimcilerimize destek vermek olmalıdır. Turizm alanında, sanayi alanında, üretim alanında, tarımda, hayvancılıkta Afyonkarahisarımızı Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri haline getirmek olmalıdır. Mermerimizi nasıl Avrupa, Asya ülkelerine ithal etmeliyiz. Bunlara kafa yormalıyız. Amacımız, frig Vadisini, Kocayayla’yı, Eber’i, kendi doğal güzelliklerini, öz kaynaklarını, Kocatepe’yi, kurtuluş savaşının yaşandığı toprakları, termalini tanıtmak ve buraya diğer illerden vatandaşlarımızı çekmek, göç vermeden göç almak, sanayileşme konusunda ilerlemek, Afyonu istihdam merkezi haline getirmek olmalıdır” diye konuştu.

 

“Daha fazla kamu yatırımı almalıyız”

Resmi rakamlarla ilimize yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Milletvekili Taytak, “2018 kamu yatırımlarının sektörel dağılımlarına göre, tarımda 20 milyon lira, madencilikte 51 milyon lira, imalatta 50 milyon 350 bin lira, ulaştırma ve haberleşmede 27 milyon 275 bın lira, eğitimde 25 milyon lira, sağlıkta 27 milyon 192 bin lira, diğer kamu hizmetlerinde 56 milyon 390 bin lira toplam da il genelinde 257 milyon 207 bin lira yatırım almıştır. Afyonkarahisar olarak biz turizmde hiç yatırım almamışız. Termal cenneti olarak, Frig Vadisi gibi bir değerimiz varken biz kamu yatırımlarının turizm kaleminden hiç faydalanamamışız. Her gün her platformda söylediğimiz Kütahya ile ortak hareket ederek kamuoyu oluşturmaya çalıştığımız. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kocatepe ve Dumlupınar tarihi alanı, panaromik dürbün, savaş müzesi gibi fikirlerimizin hayata geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

“Daha güzel bir Afyonu hep birlikte oluşturacağız”

Tüm ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize hakkaniyetli, adaletli şekilde yatırımlar yapılacağına inancım tamdır, istişare mekanizmasını hayata geçiren, yıkıcı değil yapıcı bir siyaset anlayışımız olmalı ve hep birlikte el ele verip Afyonumuzu ve tüm ilçelerimizi ileriye taşımalıyız. Gelecek nesillere güzel bir Afyon bırakmak bizlerin esas görevidir.  Belediye başkanlarımız, bürokratlarımız, meclis üyelerimiz, milletvekillerimiz, muhtarlarımız hepimiz el ele verip  ‘Afyonu ne kadar ileri taşıyabiliriz, nereden tasarruf edip, nereye yatırım yapmalıyız’ diye düşüneceğiz. İnşallah daha güzel bir Afyonu hep birlikte oluşturacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Kalbimizde, hizmet, aşkı, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti 18. Yılı mesajı !!
MHP bayramlaşma proğramı yapıldı !!
Milletvekili Yurdunuseven Emirdağ’da İGM toplantısına katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, POMEM meziyet törenine katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, Afyon’da Temmuz ayı ihracat rakamları yüzde 10 artış gösterdi
EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KOYUNCU’YA ZİYARET
Kamu çalışanlarının maaşları erken ödenecek !!
Yurdunuseven’den Emirdağ ziyareti !!
Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya İscehisar’daki yatırımları inceledi
Afyonkarahisar Spor alanında başkent olduğunu kanıtladı
Köksal “Güney Köyü’ne verilen sözün takipçisiyim”
Orman İşçilerinin Sorunlarını Meclis Genel Kurulu’nda
Srebrenitsa katliamı: 312 bin kişi hayatını kaybetti, 27 bin kişi hala kayıp
Yurduruseven ; “15 Temmuz milletin destan yazdığı bir gündür”
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ MEHMET TAYTAK’TAN 1.YIL DEĞERLENDİRMESİ
Milletvekili Yurdunuseven İstanbul’da Afyonlular ile buluştu
Millletvekili Yurdunuseven konuşma yaptı !!
“BİZ AK PARTİ OLARAK MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”
İbrahim Yurdunuseven’den Ramazan bayramı mesajı
Yurdunuseven’den Kadir Gecesi mesajı
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Ziyaret
Mehmet TAYTAK KONUŞTU !! KİMSE DERSİM DİYEMEZ
“Türk demokrasisi 59 yıl önce bugün infaz edildi”
Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet TAYTAK: “DÖĞER İLÇE OLMALI”
Av. Hüseyin Sezen anneler günü mesajı
Ali Özkaya’dan Hukuka Saygı Vurgusu
Hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğiz
“Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları ile özel görüştü”
İSCEHİSAR’DA GÖNÜLLÜK HAREKETİ
Milletvekili Mehmet Taytak’tan Ata’ya hakarete tepki
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajı
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı