Haber Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 21:06
 
Deniz Feneri Derneği açıkladı !
Vekaletle kesilen kurbanlık fiyatları belli oldu!
SİVİL TOPLUM Haberi


Deniz Feneri Derneği 22 yıldır olduğu gibi bu yıl da yine mazlumların yanında olacak. Yüzyılın iyilik elleri, kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dünyanın ihtiyaç sahibi bölgelerinde olacak. 

 

 

Dernek, 2018 yılı kurban hisse bedellerini yurt dışı 660 TL, yurt içi ise 1100 TL olarak belirledi. Filistin için ise kurban hisse bedeli diğer fiyatlardan farklı olarak 2.100 TL olacak.

Deniz Feneri, bu yılki kurban organizasyonunu “Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun” sloganıyla yurt içindeki kurban çalışmaları ile birlikte yurt dışında da 40 ülke ve bölgede gerçekleştirerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürmeyi hedefliyor.

 

 

1996 yılının Ramazan ayında yayınlanan "Şehir ve Ramazan" isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, önce "Deniz Feneri" kimliğine bürünerek önce haftalık yayınlanan bir programa dönüşmüş, sonrasında ise 1998 yılında kurulan aynı isimdeki dernek olarak iyiliklerine ve yardımlarına devam ediyor.  Kurulduğu günden bu yana artan bağışçı ve gönüllüleriyle Türkiye ve dünyada yüz binlerce aileye kurban eti, gıda, barınma, sağlık ve para yardımı ulaştırmış ve ulaştırmaya devam ediyor.

 

 

1998 yılından bu yana kurban organizasyonu gerçekleştiren Deniz Feneri'nin bu yıl yurt dışı için belirlediği kurban bedeli ise 660 TL. 

 

 

Vekâlet yoluyla kurbanlarını Deniz Feneri Derneği'ne bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 

 

Kurban bedelinin 660 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 14 bin hisse vekaletle kurban kesen dernek, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

 

 

Neler yapılacak?

 

 

Deniz Feneri Derneği, 2018 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 40 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak Deniz Feneri gönüllüleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitleri, su kuyularını, eğitim merkezlerini, yetimhane binalarını ve benzeri birçok projeyi de yerinde inceleme fırsatı bulacak.

 

 

Deniz Feneri gönüllüleri yollara düşecek

 

 

Derneğin gönüllüleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kardeşlik duyguları güçlenecek

 

 

Kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken ülkeler arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklayacak. Deniz Feneri, bağışçılarının kurbanlarını vekâlet yoluyla keserek dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi de hedefliyor.

 

 

Kriz bölgelerine öncelik verilecek

 

 

Derneğin kurban organizasyonunda mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere öncelik verilecek. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Bangladeş ve Arakan ön planda tutulacak.

 

 

Yaklaşık 10 bin yetime bayramlık kıyafet

 

 

Türkiye ile birlikte onlarca ülkede binlerce yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planlanıyor. Tüm hayırseverler 150 TL karşılığında yetim çocuklara bir bayramlık kıyafet hediye edebilir ya da dilerlerse BAYRAMLIK yazıp 5560’a göndererek projeye 10 TL destekte bulunabilirler. 

 

 

3 kıtada kurban organizasyonu

 

 

Deniz Feneri Derneği Afrika’dan Balkanlara ve Güneydoğu Asya'dan Ortadoğu'ya kadar üç kıtada 40 ülkede ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak.

 

 

Peki Kurbanlar nasıl kesiliyor?

Kurbanlıklar Deniz Feneri Derneği görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, görüntü ve kısa mesaj bağışçılara iletilir.

Kurban kesimi video kaydına alınıyor

Deniz Feneri Derneği bağışçılarına kurbanlar kesildikten hemen sonra SMS ile bilgi verilir, bayram sonrasında ise kurban kesim sertifikası ve hissedarların isimlerinin okunarak kurbanların kesildiğini gösteren kişiye özel kurban kesim görüntüsü ulaştırılır.

 

 

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

 

2 Dakikada Kurban Bağışı

Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkânı sunuyor. www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden kredi kartı ile online ya da 0212 414 60 60 no’lu çağrı merkezin üzerinden kredi kartı ile 2 dakikada kurban bağışı yapmak mümkün. 

 

 

Hesap Numarası Vermeden Bağış

 

 

Deniz Feneri, kredi kartı kullanmayan bağışçıları için de Halkbank, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Vakıfbank ve Ziraat Katılım şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapma imkânı sunuyor. 

 

 

Deniz Feneri’ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor. (Not: Bu bankalardan yapılan kurban bağışlarının dekontunu 0212 415 61 61’e fakslamak gerekiyor.)

 

 

Deniz Feneri Derneği’ne, çeşitli noktalarda açılacak tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabilir.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Deniz, Feneri, Derneği, açıkladı, !,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Afyon Haber - Zeybek ; Retina Hastaları Dayanışma Derneği'ne her zaman destek vereceğiz !!
Mülteciler ve İmtihanı Kaybedenler !!
"Sorunlar ve Haksızlıklar Artarak Devam ediyor"
KOBİ HASTANESİ PROJESİNİN İLK YURTDIŞI ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ ÜRÜNLER İÇİN ZİYARETLER YAPILDI
Afyon Kadın Girişimcileri EMİRDAĞ’DA !!
AFYONKARAHİSAR KASAPLAR VE SUCUKÇULAR ODASI AÇIKLAMA YAPTI !!
Afetlere Hazırlık Yılı !!
AFŞİN’DEN SERTESER’E ZİYARET
SERTESER, ORUÇOĞLU YAĞ VE AFYON ET ENTEGRE’Yİ KUTLADI
86 Konutlarda 2 Aydır Elektrik Yok
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ
Afyonkarahisar TCDD den İstasyon Personeli İçin Emniyetli Çalışma Yolu
Eğitim Bir-Sen'den Adalet Yürüyüşü’ne destek
ATSO’DA TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
SERTESER VE 15. MESLEK KOMİTESİ İFTAR ÇADIRI’NDA
Afyon'da SUYUMU KORUYORUM PROJESİ
Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği iftarda buluştu
GENÇ MÜSİAD’DAN GENÇ GİRİŞİMCİLER’E ZİYARET
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL MEYDANA PROJESİNİ UYGULADI
FİZİBİLİTE RAPORU VE FAYDA MALİYET ANALİZİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
AFYON GENÇLİK MERKEZİNDEN ÇAY’A GÖNÜLÜLÜK HAREKETİ
SULTANDAĞI BELEDİYE BAŞKANI ALDIRMAZ’DAN SERTESER’E ZİYARET
ARIK VE GÜMÜŞ’TEN SERTESER’E ZİYARET
KOBİ AKADEMİSİ TOPLANTISI FİNLANDİYA’DA YAPILDI
DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
NAKLİYE VE ULAŞTIRMA SEKTÖRÜ İÇİN İSTİŞARE YAPILDI
”BOLVADİNLİ ÖĞRENCİYE BURS VER BÖYÜK ADAM OLSUN“
GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU’NDAN SERTESER’E DAVET
Ülker, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğrencileri ve Genç İyilik Gönüllüleri 1001 Hayalleri Gerçeğe Taşıdı…
OKUL/KURUM MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI İSTİŞARE TOPLANTISI
GİRİŞİMCİLİK MÜLAKATI TAMAMLANDI
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.


Kanuni Sultan Süleyman
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı