Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 23:17
 
BEKLENEN BÜYÜK KERMES CUMA GÜNÜ AÇILIYOR
Taçlıdere Eğitim Kurumları’nın günlerdir beklenen büyük kermesi, 13 Mayıs Cuma günü saat: 10:00 ‘da Afyonkarahisar Fuar Alanı’nda açılıyor.
DİĞER Haberi


Taçlıdere Eğitim Kurumları’nın günlerdir beklenen büyük kermesi, 13 Mayıs Cuma günü saat: 10:00 ‘da Afyonkarahisar Fuar Alanı’nda açılıyor.

Gıdadan giyime, zücaciyeden ev tekstiline kadar birçok ürünün satışa sunulacağı kermes’e Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi bekleniyor. Taçlıdere Eğitim Kurumları’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği kermesten farklı olarak, Afyonkarahisar’da daha önce benzeri görülmemiş büyüklükteki kermesin açılışı, Cuma günü saat:10:00’da Afyonkarahisar Fuar alanında yapılacak.

Taçlıdere Eğitim Kurumları’nın eğitim ve sosyal faaliyetleri ile Afyonkarahisar’ın en güzide eğitim kurumlarından olan Taşlıdere Eğitim kurumları ve Karşıyaka,Selçuklu, hisarüstü, Selimiye,sahip ata,Karşıyaka,yarenler,erenler yurtlarının, Ev hanımlarının ortaklaşa yapmış olduğu, bay bayan çeyizlik eşyaların bulunduğu, Ev hanımlarının,  yaş ,kuru pasta, ev yapımı el yapımı baklavaları, ev mantısına kadar Afyonun yöresel yiyecek , içecek bütün mevcutların bulunduğu, Afyon’daki esnafların da yardım ettiği, tamamen yardımdan oluşan Büyük Kermes’e yoğun ilgi bekleniyor.

‘KERMES AĞA’SI’ YARIŞMASI YAPILACAK

Kermesin Açılışını Vali ve belediye başkanları ve siyasi parti milletvekilleri katılacaktılacağını belirten yetkililer, ‘ Afyonun bütün iş adamları, Kermes Taşlıdere her hangi bir kumuna  da ait olsa halkın her kesimden  sevgisini kazanmıştır. Her yılda Büyük Kermese düzenli bir şekilde davet vardır. Kermeste, her yıl olduğu gibi Kermes’in en önemli ana maddelerinden biri Ağalık yarışmasıdır. Afyon’daki bütün iş adamları orada bir Deve çıkar oraya, açık artırma ile deve satışı yapılmaktadır. Bu deve’de oradaki kuran okuyan talebelere verilmektedir. Onların erzakları karşılanmaktadır giderleri karşılanmaktadır’dediler.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: BEKLENEN, BÜYÜK, KERMES, CUMA, GÜNÜ, , AÇILIYOR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı