Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 13:56
 
“Aklınız başınıza şimdi mi geldi”
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
SİYASET Haberi


Son olarak Emirdağ, Sultandağı, Bolvadin ve Bolvadin’e bağlı Özburun ile Dişli kasabalarını ziyaret eden Sezen, bazı adayların yapamayacağı hatta AK Parti’nin yaptığı projeler ile ilgili vaatlerde bulunmasını eleştirerek ‘aklınız başınıza şimdi mi geldi’ diye sordu.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde saha çalışmalarına yoğunluk verdi. Başkan Sezen beraberinde milletvekili Profesör Doktor Veysel Eroğlu ile birlikte Emirdağ, Sultandağı Bolvadin ilçeleri ile Bolvadin’e bağlı Dişli ve Özburun kasabalarını ziyaret etti.

 

Halk yoğun ilgi ve teveccüh gösteriyor

 

Emirdağ ilçesinde esnaf ziyareti yapan Başkan Sezen ve milletvekili Eroğlu, buradan da Sultandağı’na geçerek halka hitap ettiler. Sultandağı ilçesinde yoğun ilgi ve teveccüh ile karşılanan Başkan Sezen ve milletvekili Eroğlu Bolvadin ilçesine geçerek kanaat önderleri ile bir araya geldi. İstişare ve görüş alışverişinde bulunduktan sonra Bolvadin ilçesindeki Ağılönü mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

 

“Yapamayacağı ya da yaptığımız konularda vaat veriyorlar”

 

Sezen ziyaretlerde yaptığı konuşmada “Bazı adaylar çıkıyor yapamayacağı hatta yaptığımız konularda vaatler veriyor. Elinde hükümetin imkânları varken bu şehre bir şey kazandırmamış olanlar neden o zaman yapmadı da bugün çıkmış halka vaatlerde bulunuyor. Milletvekilliği TBMM’de oturma makamı mıdır? Sormazlar mı ‘aklınız başınıza şimdi mi geldi’ diye. Değerli hemşehrilerim vatandaşlarımız ‘yaparsa AK Parti yapar’ diye boşuna söylemiyor. Evet dün olduğu gibi onlar konuşur biz yaparız. Bugüne kadar şehrimize Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmedik yatırımlar yaptık. Bugün Emirdağ ilçemize 2003-2019 yılları arasında toplamda 640 milyon liralık yatırım yapıldı. Bugün Bolvadin ilçemize 2003- 2019 yılları arasında yapılan yatırımın bedeli 725 milyon liradır. Bu yatırımlar içinde orman ve sudan tutun da eğitime kadar yatırımlar var. Biz bu yatırımları cebimizden yapmadık sizlerin verdiği vergilerin karşılığında yapıldı bu yatırımlar. Bu yatırımlara dün de ihtiyacımız vardı, bugün de ama dün birileri, bunları görmezden geldi. Biz ise önce millet, önce memleket diyerek ayağınıza geldik, derdinizi dinledik ve ihtiyacınız olanların listesini çıkartıp sizin bize vermiş olduğunuz vergilerin karşılığında sizlere hizmet sunduk, sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Bugün o kurumun adını gençler bilmez”

 

Programlarda konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Değerli hemşerilerim ben sürekli yurtdışında bulundum, çok sayıda seminere katıldım. Ben oraya gittiğimde vatandaşlarım bana hep şunu dedi; Sayın Bakanım Afyonkarahisar’ın ve ilçelerinin çehresi değişti. Bunu siz sürekli içinde yaşadığınız için anlayamayabilirsiniz ama dışarıdan gelen insanlar bu değişimi o farkı çok daha iyi görüyorlar. Değerli kardeşlerim borcu olan insan el pençe divan durur ya da borcu olduğu yerden geçmek istemez. Borcu olan devletler de aynı şekilde. Eskiden IMF’ye borcumuz olduğu için 2 memur gelir ve üst düzey bir şekilde karşılanırdı. O sıradan 2 memur ‘size şu kadar para veririz ama şu yasayı yaparsınız’ diye talimat verirdi ve maalesef birçok yasada böyle çıktı, yani yabancılara boyun büktüler.  Bugün o kurumun adını gençlerimiz bilmez. Çünkü artık IMF diye bir şey kalmadı. Türkiye’den sildik attık. Karşılarına Cumhurbaşkanımız çıktı dikildi ve dedi ki; ‘Sizden borç almıyoruz. Bu saatten sonra da almayacağız.’ Bu ülkede vergi gelirlerini IMF’ye harcayanlar elbette sizi görmüyor ve isteklerinizi taleplerinizi yerine getiremiyordu. Bugün bir talebi olan gelip bize bunu anlattığında yapılabilecek bir şeyse mutlaka yapıyoruz. Neden; çünkü ülkemizin kaynaklarını milletimize harcıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: “Aklınız, başınıza, şimdi, mi, geldi”,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti 18. Yılı mesajı !!
MHP bayramlaşma proğramı yapıldı !!
Milletvekili Yurdunuseven Emirdağ’da İGM toplantısına katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, POMEM meziyet törenine katıldı
Milletvekili Yurdunuseven, Afyon’da Temmuz ayı ihracat rakamları yüzde 10 artış gösterdi
EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KOYUNCU’YA ZİYARET
Kamu çalışanlarının maaşları erken ödenecek !!
Kalbimizde hizmet aşkı var
Yurdunuseven’den Emirdağ ziyareti !!
Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya İscehisar’daki yatırımları inceledi
Afyonkarahisar Spor alanında başkent olduğunu kanıtladı
Köksal “Güney Köyü’ne verilen sözün takipçisiyim”
Orman İşçilerinin Sorunlarını Meclis Genel Kurulu’nda
Srebrenitsa katliamı: 312 bin kişi hayatını kaybetti, 27 bin kişi hala kayıp
Yurduruseven ; “15 Temmuz milletin destan yazdığı bir gündür”
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ MEHMET TAYTAK’TAN 1.YIL DEĞERLENDİRMESİ
Milletvekili Yurdunuseven İstanbul’da Afyonlular ile buluştu
Millletvekili Yurdunuseven konuşma yaptı !!
“BİZ AK PARTİ OLARAK MUHTARLARIMIZIN EMRİNDEYİZ”
İbrahim Yurdunuseven’den Ramazan bayramı mesajı
Yurdunuseven’den Kadir Gecesi mesajı
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Ziyaret
Mehmet TAYTAK KONUŞTU !! KİMSE DERSİM DİYEMEZ
“Türk demokrasisi 59 yıl önce bugün infaz edildi”
Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet TAYTAK: “DÖĞER İLÇE OLMALI”
Av. Hüseyin Sezen anneler günü mesajı
Ali Özkaya’dan Hukuka Saygı Vurgusu
Hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğiz
“Bu karar sandıktaki hırsızlığın tescillenmesidir”
“Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları ile özel görüştü”
İSCEHİSAR’DA GÖNÜLLÜK HAREKETİ
Milletvekili Mehmet Taytak’tan Ata’ya hakarete tepki
Ulusal Gazeteler
İddaa Canlı Skor
Bizim Gazete
Anketler
Afyonkarahisar'da yaşamaktan mutlu musunuz?
Özlü Sözler
Her kanat denizi aşamaz…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Sanal Basın Üyesiyiz

sanalbasin.com üyesidir

Haber Yazılımı