Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 12:21
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ KUTLU DOĞUM HAFTASINI DOLU DOLU GEÇİRDİ
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftasını dolu dolu geçirdi.
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftasını dolu dolu geçirdi.  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası temasını Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlendi. Bu tema çerçevesinde Afyonkarahisar Gençlik Merkezi hem kendi binasında birçok faaliyet gerçekleştirdi hem de gönüllü gençler ile İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programlara katılım sağladı.

Bu kapsamda Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ve Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından Erenler Kocatepe Camiinde Peygamber Efendimiz anlatıldı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği program, sözlerin en değerlisi olan Allah'ın Kelamı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü KABUKÇU'nun Kutlu Doğum Haftası ile alakalı konuşmasıyla devam etti. Ardından söz alan İslami İlimler  Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard.Doç.Dr. Eyüp Sabri FANİ hem Efendimizi hem de Kutlu Doğumu anlattı. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tasavvuf ekibi tarafından İlahiler dinletisi ve akabinde dua ile program tamamlandı.  İl Müftülüğü tarafından Derya Düğün Salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına Afyonkarahisar Gençlik Merkezi personeli ve gönüllü gençleri ile katılım sağladılar.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde Kutlu Doğum ile ilgili gençlerin bilinçlendirilmeleri amacı ile Has odada Gençlik Merkezi üyesi çocuk ve gençlerle Peygamber Efendimizin hayatını konu alan filmi gösterimi yapılarak, Peygamber Efendimizin örnek hayatı hakkında gençlerimizin bilgi düzeyleri artırıldı. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Tasarım Kulübü Kutlu Doğum ile ilgili Pano çalışması yaparak Has oda süslendi,  Kutlu Doğum Haftası süresince has odada yapılan çalışmalara katılan gençlerin konu ile ilgili farkındalıkları artırılmıştır. İmaret Camii önünde 40 Hadis Karikatür Sergisi açılarak, camii cemaatine gül suyu ve gül lokumu ikram edildi. 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası Afyonkarahisar Gençlik Merkezince dolu dolu etkinliklerle farkındalık çalışmaları yapıldı.  

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, GENÇLİK, MERKEZİ, KUTLU, DOĞUM, HAFTASINI, DOLU, DOLU, GEÇİRDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı