Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 23:58
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ ÇAYIRBAĞ KÖYÜNDE OKUL ETKİNLİĞİ YAĞTI
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar gençlik Merkezi Gençlik liderleri ve Gönüllüleri ile Çayırbağ ilkokulunda sosyal sorumluluk faaliyetleri yaptılar.

 

Gönüllü gençler çocuklarla birlikte vakit geçirerek, üniversite hakkında ve merak ettikleri soruları cevapladılar. Değerler Eğitimi kapsamında ayın değeri olan Çalışkanlık, Çalışkan Olma konuları anlatılıp çocuklara Cömertlikle ilgili video izletildi sonrasında pekiştirici etkinlikler yaptılar. Ardından da Hijyen Eğitimi kapsamında Suyun Kullanımı, El ve Yüz Temizliği, Ağız ve Diş Bakımı ile ilgili genel bilgiler verildi. Uygulamalar yapıldı.

 

Okul binasına animasyon ve çizgi film karakterleri çizilerek çocuklarla birlikte boyandı. Genç Dönüşüm Projesi kapsamında ÖSYM’NİN sınavlarında toplanılan kalem setleri Çayırbağ İlkokulunda eğitim gören 480 çocuğa kalem setleri hediye edildi. Afyonkarahisar gençlik merkezi bu faaliyetin yapılmasında destek olan Çayırbağ İlkokulu Müdürü Mehmet KABAKÇI, Okuldaki eğitmenlere, görevlilere ve her faaliyette olduğu gibi bu faaliyette de zamanını ve enerjisini sosyal sorumluluk faaliyeti için ayıran Gönüllü Gençlerimize teşekkür edildi. 

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, GENÇLİK, MERKEZİ, ÇAYIRBAĞ, KÖYÜNDE, OKUL, ETKİNLİĞİ, YAĞTI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
2.Lig Kırmızı Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı