Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 13:17
 
Afyonkarahisar’da binalarda güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik örnek bir projeye daha imza atıldı
Çevreci ATSO Hizmet Binası takdir topluyor
SİVİL TOPLUM Haberi


Afyonkarahisar’da binalarda güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik örnek bir projeye daha imza atıldı. Daha önce 400 kWe Güneş Enerji Sistemi kurularak çevre dostu bir projeye imza atan ATSO hizmet binası ikinci kez 150 kWe Güneş Enerjisi Sistemi kurulumu için Masfen İnşaat Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile sözleşme imzaladı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, projenin ATSO hizmet binasına ve Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını diledi. Gül, “ İhale edilen firma en kısa sürede proje için gerekli çalışmalara başlayacaktır.  Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılında ilan ettiği Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı (SÜÇEP) kapsamında projemizin 60’ı desteklenmeye hak kazandı. Güneş enerjisi bilinen en temiz ve çevreci enerji üretim metodu olması sebebiyle yapılan yatırım çevrenin korunmasına da büyük katkı sağlamaktadır. Böylelikle Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası, ısıtmasını jeotermalden, elektriğini de güneşten karşılayarak çevreye olan zararları en aza indiren bir bina olarak örnek teşkil etmektedir” dedi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

ATSO

Kaynak: Editör: Afyon Kent Haber
 
Etiketler: Afyonkarahisar’da, binalarda, güneş, enerjisi, kullanımını, yaygınlaştırmaya, yönelik, örnek, bir, projeye, daha, imza, atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
2.Lig Beyaz Grup
Yazarlar
Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı